LDz Cargo turpina palielināt kravu pārvadājumus

LDz Cargo
LDz Cargo
2009.gada astoņos mēnešos SIA LDz Cargo ir pārvadājis par 1,1 procentu vairāk kravu nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā un par 3,4 procentiem vairāk nekā šā gada jūlijā. SIA „LDz Cargo” būtiski palielinājis konteinerpārvadājumu apjomu – tie ir palielinājušies par attiecīgi 17,5 procentiem. Šā gada pirmajos astoņos mēnešos LDz Cargo ir pārvadājis 37,1 miljonus tonnu kravu, kas ir par 1,1 procentu vairāk nekā 2008.gada atbilstošā laika periodā. Augustā uzņēmums transportēja 4,54 miljonus tonnu kravu, kas ir 3,4 procentu pieaugums, salīdzinot ar šī gada jūliju.

Kravu pārvadājumu dinamika ļauj prognozēt, ka šogad mums izdosies noturēt kravu pāradājumus pagājušā gada līmenī, kad Latvijas dzelzceļš sasniedza vēsturisku kravu pārvadājumu rekordu,” rezultātus komentē VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis. 2009.gada otrajā pusgadā strauji palielinās konteinerpārvadājumu apjomi. Šā gada astoņos mēnešos SIA LDz Cargo pārvadāja 42108 konteineru vienību, kas ir par 17,5 procentiem vairāk nekā pagājušajā gadā.

„Esam gandarīti, ka konteineru pārvadājumu īpatsvars kopējā kravu apgrozījumā turpina pieaugt – šī tendence ir būtiskāka par absolūtajiem skaitļiem, jo mūsu mērķis ir diversificēt un paplašināt pārvadājamo kravu veidus. Šie rādītāji ir uzskatāms rezultāts mūsu īstenotajai stratēģijai,” uzsver U. Magonis. SIA LDz Cargo labos rezultātus ir sasniedzis, pateicoties importa kravu pārvadājumu pieaugumam – šogad pārvadāts 32,67 miljoni tonnu kravu. Šo kravu apjoms palielinājies par 6,8 procentiem, salīdzinot ar 2008.gada atbilstošo laika periodu.

Pozitīvu tendenci uzrāda arī eksporta pārvadājumi : augustā samazinājies to kritums no 12,2 procentiem jūlijā līdz 11 procentiem augustā. Pārvadāto kravu apjomu pieaugumu nodrošināja naftas produktu, ķīmisko kravu, akmeņogļu un koksa pārvadājumi: 2009.gada astoņos mēnešos LDz Cargo visvairāk transportēja naftas produktus – 14,89 miljonus tonnu, kas ir par 14,4 procentiem vairāk nekā 2008.gada atbilstošajā laika periodā. Akmeņogļu pārvadāšanas apjomi ir palielinājušies par 15,1 procentu, pārvadājot 13,5 miljonus tonnu, bet ķīmisko kravu – par 15,4 procentiem, pārvadājot 1,94 miljonus tonnu.

SIA „LDz Cargo” ir lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Baltijas valstīs un piektais lielākais Eiropas Savienības dalībvalstīs. SIA „LDz Cargo” ir viens no lielākajiem akcīzes nodokļa maksātājiem valstī.

Avots: http://www.ldz.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.