Ierobežos cigarešu ievešanu Latvijā

Kravu pārvadājumi
Kravu pārvadājumi
Iebraucot Latvijā no trešajām valstīm pa sauszemi vai ar jūras transportu, fiziska persona pāri robežai varēs pārvest ne vairāk kā četrdesmit cigaretes diennaktī līdzšinējo 200 vietā, paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstītie grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli”.

Tāpat grozījumi paredz ierobežot arī citu tabakas izstrādājumu ievešanu Latvijā no trešajām valstīm. Nemaksājot akcīzes nodokli, persona savam patēriņam diennaktī varēs ievest 20 cigarellas pašreizējo 100 vietā, 10 cigārus 50 cigāru vietā un 50 gramus smēķējamās tabakas līdzšinējo 250 gramu vietā.
Izmaiņas likumā neattieksies uz fiziskām personām, kuras Latvijā ieradīsies ar gaisa transportu.

Finanšu ministrijas Nodokļu politikas departamenta direktore Daina Robežniece komisijas sēdē uzsvēra, ka fizisku personu ievestajām cigaretēm saskaņā ar likumu ir jābūt paredzētām tikai personīgai vai ģimenes lietošanai. Tādējādi samazinātais tabakas izstrādājumu apjoms ir uzskatāms par pietiekošu iepriekšminētajam mērķim vienas diennakts laikā.
Komisijas deputāts Kārlis Leiškalns (TP) rosināja ierobežojumus noteikt arī šņaucamajai un zelējamajai tabakai, kas uzskatāma par cigarešu aizstājēju. „Patlaban šo tabaku var brīvi nopirkt daudzās Eiropas valstīs, vest pāri robežai un lietot neierobežotā daudzumā,” pauda deputāts.

Izmaiņas likumā nepieciešamas, lai ierobežotu Latvijā ievedamo tabakas izstrādājumu daudzumu no trešajām valstīm pa sauszemi un ar jūras transportu. Gadījumi, kad fiziskas personas valsts ārējo robežu ar Krieviju un Baltkrieviju šķērso četras un vairāk reižu nedēļā, ir klasificējami kā augsts risks nelikumīgai komercdarbībai. Tabakas izstrādājumi, visticamāk, tiek ievesti nevis personīgajam patēriņam, bet gan nelikumīgai tirdzniecībai bez akcīzes nodokļa nomaksas, norāda Finanšu ministrija. Ministrijas aprēķini liecina, ka gada laikā valsts budžetā neiemaksātā akcīzes nodokļa apjoms par tabakas izstrādājumiem varētu būt 4,1 miljons latu. Saeima par grozījumiem likumā „Par akcīzes nodokli” galīgajā lasījumā varētu lemt 24.septembrī.

Avots: http://www.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.