Nozares jaunumi

Latvijā šogad straujākais eksporta pieaugums ES

Eksports
Eksports
Latvijas eksports šā gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, palielinājās par 14%, kas ir straujākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» jaunākie dati.

 

Straujākais eksporta pieaugums pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem pirmajos deviņos mēnešos fiksēts Latvijā, Grieķijā - par 12%, kā arī Slovākijā un Lietuvā - par 11%.

Savukārt eksporta samazinājums reģistrēts vien Rumānijā - par 1% un Luksemburgā - par 6%, bet Somijā eksporta apjoms saglabājās nemainīgs. Tajā pašā laikā Igaunijas eksports palielinājās par 4%.

Imports palielinājies par 13%

Tikmēr Latvijas imports deviņos mēnešos palielinājies par 13%, kas ir otrs lielākais pieaugums no visām dalībvalstīm. Straujākais importa pieaugums reģistrēts Maltā - par 17%, Latvijā, kā arī Bulgārijā un Lielbritānijā - par 11%.

Toties lielākais importa apjoma samazinājums reģistrēts Grieķijā - par 13%, Kiprā - par 8% un Itālijā - par 6%. Importa apjoms samazinājās septiņās valstīs, bet vēl piecās valstīs tas saglabājās nemainīgs. Lietuvā un Igaunijā imports šogad palielinājās par 8%.

Avots: www.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.