Stingrāk uzraudzīs bīstamo kravu apriti ostās

Osta
Osta
Lai regulāri tiktu pārbaudīti visi kuģi, ar kuriem pārvadā bīstamas un piesārņojošas kravas, ir papildināts inspicējamo kuģu tipu saraksts. Tas noteikts 15. septembrī Ministru kabinetā (MK) atbalstītājā MK noteikumu projektā „Noteikumi par bīstamo un piesārņojošo kravu apriti un kontroli ostās”. Turpmāk pārbaudāmo kuģu tipu klāstā, kurus izmanto bīstamu kravu pārvadājumiem, būs iekļauti arī tankkuģi un beramkravu kuģi. Tādējādi tiks paaugstināti drošības priekšnosacījumi gan ostās, gan uz velkoņa.

Vispārīgu pārraudzību un pārbaudes uz kuģiem veic VAS “Latvijas Jūras administrācija”. Papildus minētajam normatīvajā aktā ir precizēts kompetences līmenis ostu inspektoriem un uzņēmumu darbiniekiem, kas ir strādā ar bīstamajām kravām ostas teritorijā.

Avots: http://www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.