Atbalsta atvieglojumus PVN iekasēšanā tranzīta precēm

Kravas
Kravas
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien, spriežot par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanu loģistikas un tranzīta nozarē, atbalstīja priekšlikumu tranzīta precēm ieviest atvieglotu PVN iekasēšanu un pilnībā atteikties no līdzšinējās preču pavadzīmju rēķinu sistēmas, informē Saeimas Preses dienests.Transporta un sakaru nozarei ir liels attīstības potenciāls, un valstij ir jāizmanto iespēja, nedaudz pamainot nodokļu iekasēšanas un kontroles kārtību, būtiski palielināt Latvijas uzņēmēju iespējas ārvalstu partneriem piedāvāt izdevīgus loģistikas nosacījumus,” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Šīs nozares darbs vistiešākajā veidā ir saistīts ar pakalpojumu eksportu – tās uzdevums ir būtiski palielināt tranzīta apjomus un Latvijā veidot distribūcijas centrus, kas preces piegādās visam Ziemeļeiropas un Austrumeiropas reģionam, skaidroja Latvijas Loģistikas asociācijas valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

Lai palielinātu nozares ieguldījumu iekšzemes kopproduktā, deputāti atbalstīja Latvijas Loģistikas asociācijas priekšlikumu atteikties no PVN priekšnodokļa maksāšanas par importu no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis. Līdz ar to uzņēmējiem vairs nevajadzēs lielus naudas resursus „iesaldēt” uz laiku līdz tiek saņemta PVN atmaksa.

Atteikšanās no PVN priekšapmaksas dos iespēju palielināt preču tranzītu caur Latviju no trešajām valstīm uz kādu citu Eiropas Savienības valsti, atzina A.Tauriņš. Vienlaicīgi viņš uzvēra, ka 25 procenti no muitas nodokļa paliks Latvijā un papildinās valsts budžetu.

Avots: http://www.bizness.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.