Konteineru vilciens
Konteineru vilciens
Šā gada 5.novembrī vairākas starptautiskās organizācijas sāks simbolisku 9000 kilometru garu, mēnesi ilgu vilcienu ceļojumu no Kioto līdz Kopenhāgenai, lai aprakstītu klimata pārmaiņas un informētu sabiedrību par transporta risinājumiem ar zemiem oglekļa satura izmešiem.

Kā aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) Sabiedrisko attiecību daļā, dzelzceļa pārvadātāji no visas pasaules piedalīsies kampaņā "Vilciens uz Kopenhāgenu" ar mērķi informēt sabiedrību par transporta nozares ietekmi uz klimata pārmaiņām.

Vilciena ceļojuma laikā caur Krieviju, vides eksperti un klimata pārmaiņu kampaņas dalībnieki informēs un sūtīs liecības par globālo sasilšanu. Sibīrija ir globālās klimata pārmaiņas "karstā vieta", kur atkusnis un kūstošie kūdras purvi tuvāko gadu laikā var izlaist atmosfērā miljardus metāna un oglekļa dioksīda (CO2) tonnas, norāda LDz.
Akciju organizē Starptautiskā Dzelzceļu savienība, Apvienoto Nāciju Vides aizsardzības programma un Pasaules Vides aizsardzības fonds.

Akcijas noslēgumā 5.decembrī ekspresis, kas tiek apgādāts tikai ar atjaunojamo enerģiju, uzņems vairāk nekā 400 klimata pārmaiņu kampaņas dalībniekus, aktīvistus un citus nozares ekspertus un aizvedīs tos līdz Kopenhāgenai, kur notiks konference par transporta sektora problēmām un to ietekmi uz globālo sasilšanu.

LDz valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis ir gandarīts, ka arī Eiropā arvien vairāk parādās informācija par dzelzceļu kā videi draudzīgāko transporta līdzekli, norādot, ka LDz pievienojas kampaņas organizatoru aicinājumam un atbalsta šo iniciatīvu.
"Vilciena lokomotīve viena pati var aizvest tikpat daudz, cik 200 smagās automašīnas, taču piesārņojums ir nesalīdzināmi mazāks. Ikvienam, kam rūp vides aizsardzība un mūsu zemes attīstība, izvēloties transportu, vajadzētu atcerēties šo salīdzinājumu," uzskata Magonis. LDz informē, ka transporta sektors ir galvenais CO2 emisiju radītājs, kas sasniedz vienu piektdaļu no pasaules CO2 emisijām, un nākamo 40 gadu laikā tās varētu pat dubultoties.

Avots: http://www.ldz.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.