Latvijas uzņēmumi izmēģina iekārtas, kas ļauj izmantot tīru rapša eļļas degvielu

Kravas auto
Kravas auto
SIA Saules enerģija sadarbībā ar Vācijas uzņēmumu Rapstruck Pflanzenöltechnologie GmbH eksperimentālā kārtā divu uzņēmumu auto transportam ir uzstādījusi iekārtas, kas smagajam auto transportam un lauksaimniecības tehnikai ļauj braukt, izmantojot tīru rapša eļļas degvielu, informēja uzņēmums.

SIA Saules enerģija sadarbībā ar Vācijas uzņēmumu Rapstruck Pflanzenöltechnologie GmbH eksperimentālā kārtā divu uzņēmumu auto transportam ir uzstādījusi iekārtas, kas smagajam auto transportam un lauksaimniecības tehnikai ļauj braukt, izmantojot tīru rapša eļļas degvielu, informēja uzņēmums. Pirmās iekārtas uzstādītas uzņēmumu Elagro un EKO osta auto transportam.

Rapstruck iekārtu tehnoloģijas pamatā ir divu tvertņu sistēma – lielākā no tvertnēm ir paredzēta augu eļļai, savukārt mazākā - dīzeļdegvielai. Dīzeļdegviela tiek izmantota, lai iedarbinātu dzinēju un uzsildītu eļļu. Tad, kad eļļa ir uzsilusi, sistēma automātiski pārslēdzas uz eļļu. Neatkarīgi no noslodzes, sistēmas vienmēr darbojas ar tīru degvielu – vai nu ar dīzeļdegvielu vai arī ar tīru augu eļļu.

Pēc Saules enerģijas sniegtās informācijas, Vācijā šī iekārta piecu gadu laikā ir uzstādīta vairāk nekā 7000 smagajām un lauksaimniecības automašīnām, Latvijā četru mēnešu laikā - 11. Saules enerģijas darbības virzieni balstās uz repšu eļļas kā degvielas ražošanu, pārstrādi un ar to saistītiem pakalpojumiem, rapša sēkliņu pārstrādi, eļļas un rapša raušu realizāciju lopbarībai, eļļas savākšanu un uzglabāšanu. No 2009.gada Saules enerģija ir oficiālais uzņēmuma Rapstruck Pflanzenöltechnologie GmbH produkcijas izplatītājs un pārstāvis Latvijā.

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.