Degvielas cena pārkāpj 70 santīmu slieksni

Degviela
Degviela
Latvija Statoil kā pirmais no degvielas tirgotājiem paaugstinājis 95E markas benzīna cenu virs 70 santīmu atzīmes, kaut pavisam nesen to tirgoja par 67.7 santīmiem litrā.

Latvija Statoil pilna servisa uzpildes stacijās 95E benzīns nopērkams par 70.9 santīmiem litrā, novēroja Db.lv. Citi degvielas tirgotāji dienas pirmajā pusē cenas bija saglabājuši zem 70 santīmu sliekšņa. Piemēram, Lukoil 95E benzīnu tirgo par 69.2 santīmiem.

Dienu iepriekš Statoil benzīntankos 95E benzīns bija par santīmu lētāks, savukārt aizvadītajā nedēļas nogalē, visticamāk, Neste Latvija nedēļas nogales cenu akcijas iespaidā, Latvijas degvielas tirgus flagmanis 95E benzīnu pārdeva par 67.7 santīmiem litrā.

Lukoil Baltija R vadītājs Haims Kogans iepriekš atzina, ka «no degvielas cenas 65% aiziet nodokļos, akcīzei un PVN kopā. Ja benzīns maksā septiņdesmit santīmus, tad 46 aiziet nodokļos, bet 24 ir preces cena un mani ienākumi». «Ja noņemam nost preces cenu, tad mums paliek četri santīmi no litra, un no tiem man ir jāmaksā algas, jāuztur viss uzņēmums un jāgādā peļņā īpašniekam,» teica Lukoil šefs.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.