Sliedes
Sliedes
Latvijas dzelzceļa (LDz) valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis un Kazahstānas dzelzceļa vadītājs Askars Mamins svētdien vienojās par savstarpēji izdevīgu tarifu politiku, kas ļautu palielināt pārvadāto kravu apjomu, informē LDz.

Abi dzelzceļu vadītāji parakstīja kopīgu vēstuli, aicinot arī Krievijas dzelzceļu iekļauties sistēmā ar izdevīgiem tarifiem. "Kazahstāna mums ir ļoti nozīmīgs partneris un tāpēc esam ļoti gandarīti, ka mums ne tikai izdevās panākt vienošanos būtiskākajos jautājumos par pārvadājamo kravu veidu paplašināšanu, bet arī kopīgi aicināt Krievijas dzelzceļu piedalīties šajā izdevīgajā sadarbībā," norāda Magonis.

Dzelzceļu vadītāji atzina, ka globālā ekonomiskā situācija ir nelabvēlīgi ietekmējusi kravu apjomus Latvijas – Kazahstānas satiksmē, kas pagājušajā gadā samazinājušies par vairāk nekā 35% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Lielākais kravu apjoma samazinājums ir kravām, ko ved no Kazahstānas uz Latviju un tranzītā. Tas ir saistīts ar apjoma samazinājumu galveno kravu grupās: krāsainie metāli, graudi, naftas produkti un melnie metāli. Tajā pašā laikā pieaudzis pārvadāto konteinerkravu apjoms, norāda LDz.

Latvijas un Kazahstānas dzelzceļa pārstāvji pauda cerību, ka, īstenojot vienošanos, jau šogad ir iespējams kravu apjoma palielinājums uz Latvijas ostām tādām kravu grupām kā akmeņogles, graudi, krāsainie un melnie metāli, naftas produkti, kā arī ķīmiskās preces.

Avots: http://www.delfi.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.