Autopārvadātāji lūgs Krieviju atcelt arī pagaidu statusu ierobežojumiem tranzītā

Krievijas karogs
Krievijas karogs
Latvijas autopārvadātāji lūgs Krieviju atcelt arī pagaidu statusu ierobežojumiem tranzītā, kurus kaimiņvalsts noteica gada sākumā, kad atcēla pilnīgu Latvijas autopārvadātāju kontroli.

Latvijas autopārvadātāju asociācijas vadītājs Valdis Trēziņš portālam "Delfi" pastāstīja, ka Latvija ir samaksājusi visu nepieciešamo summu, ko Krievija prasīja atmaksāt kā zaudējumus. Proti, savu daļu sedza apdrošinātāji un savu daļu - vairāk nekā 300 000 latu - sedza autopārvadātāji.

Pagājušajā asociācijas vadība, kā arī citi Latvijas pārstāvji bijuši Krievijā, kur runājuši par iespējām atcelt pagaisu statusu. Taču Krievijas puse šajās sarunās lūgusi vērsties Krievijas Transporta ministrijā, kas var izlemt šo jautājumu. "Ja nebūs vēl kādi [noteikumu] pārkāpēji, tad viss būs ok," sacīja Trēziņš.

Tiesa, viņš atzina, ka pat pagaidu statusa atcelšana nepārvērtīs Krievijas tirgu par viegli un ātri apgūstamu. Jebkurā gadījumā Krievija turpinās sargāt savas ostas, dzelzceļu tīklu un citus tranzīta veidus. Viņš pat pieļāva, ka Krievija nākotnē varētu izvērst vēl kādas aktivitātes sava tirgus aizstāvēšanai.

Kopumā pagājušajā gada nogalē Latvijas autopārvadātāji robežas blokādes laikā cieta ap trijiem miljoniem latu lielus zaudējumus. To sekas, kas nav gadu sākumos ierastie ieņēmumi, uzņēmēji sāk izjust tagad, un Trēziņš paredzēja, ka ir gaidāms smags pavasaris. Taču zaudējumi nebūs tik lieli, lai tranzīta uzņēmumi sāktu bankrotēt.

Latvijas - Krievijas robežas pilnīga kontrole aizsākās pagājušā gada nogalē. Argumentējot, ka Latvijas uzņēmēji izvairās no nodevu maksāšanas Krievijai, kaimiņvalsts pirmssvētku laikā pārbaudīja visas Latvijas autopārvadātāju kravas, tādējādi uz robežas radot milzīgas rindas. Krievija ierobežojumus atcēla vien šogad. Turklāt šim lēmumam ir tikai pagaidu statuss.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.