Nedaudz audzis kravu apgrozījums ostās

Osta
Osta
Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijas ostās pārkrauti 15,6 miljoni tonnu kravu, kas ir par 5,9 % mazāk nekā pērn pirmajā ceturksnī, bet par 5,1% vairāk nekā pērnā gada ceturtajā ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijas ostās kuģos iekrāva un nosūtīja 14,6 miljonus tonnu kravu, kas ir par 5,5% mazāk nekā pērn pirmajā ceturksnī un par 6% vairāk nekā pērn ceturtajā ceturksnī. Pieaudzis ostās kuģos iekrauto un nosūtīto kokmateriālu apjoms, kas šā gada pirmajā ceturksnī bija 1,2 miljoni tonnu – par 69,2% vairāk nekā pērn pirmajā ceturksnī. Tāpat audzis nosūtīto minerālmēslu apjoms, kas bija 0,9 miljoni tonnu – par 30,9 % vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.

Pasaules tirgos pieaugot pieprasījumam pēc dzelzsrūdas, no Latvijas ostām nosūtītās dzelzsrūdas apjoms šogad pirmajā ceturksnī pieauga 15,6 reizes un sasniedza 0,8 miljonus tonnu. Citu svarīgāko nosūtīto kravu apjomi ir samazinājušies. Nosūtīti 5,3 miljoni tonnu naftas produktu, kas ir par 16,9 % mazāk nekā pērn pirmajā ceturksnī, un četri miljoni tonnu ogļu – par 26% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. Ostās izkrāva vienu miljonu tonnu kravu, kas ir par 12,1% mazāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī, un par 6,8% mazāk nekā pagājušā gada beigās.

Lielāko no kuģiem izkrauto kravu apjomu veidoja naftas produkti un kravas konteineros: 0,3 miljoni tonnu katrs no kravu veidiem. Naftas produktu izkraušanas apjoms palielinājās par 7,1%, salīdzinot ar 2009. gada janvāri – martu, bet kravu konteineros apjoms – par 25,2%. Saņemto mobilo kravu apjoms palielinājās par 8,6%, bet izkrautā cukura apjoms pieauga 8,9 reizes, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni. Savukārt izkrautās labības un labības produktu apjoms samazinājās par 13,6%.

Ventspils ostā šogad pirmajā ceturksnī iekrāva un izkrāva 7,2 miljonus tonnu kravu, kas ir par 8,1% mazāk nekā pirms gada. Nosūtīto kravu apjoms samazinājās par 6,4% un tas bija 6,9 miljoni tonnu, bet saņemto kravu apjoms ir samazinājies par 32,9%.

Kravu apgrozība Rīgas ostā šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2009. gada janvāri – martu, samazinājās par 4,2% un veidoja 7,1 miljonu tonnu. Rīgas ostā kuģos iekrāva un nosūtīja 6,6 miljonus tonnu kravu, kas ir par 5,6% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. Rīgas ostā izkrāva 0,5 miljonus tonnu kravu - par 15,6% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.

Kravu apgrozība Liepājas ostā šā gada pirmajā ceturksnī bija viens miljons tonnu, kas ir par 3,2% vairāk nekā 2009. gada pirmajā ceturksnī. No Liepājas ostas nosūtīja 0,9 miljonus tonnu kravu, kas ir par 7% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā. Saņemto kravu apjoms ostā samazinājās par 23,5%, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni. Nosūtīto un saņemto kravu apjoms mazajās ostās bija 0,3 miljoni tonnu, kas ir par 19,9% mazāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī un par 6,8% mazāk nekā 2009. gada ceturtajā ceturksnī.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.