Osta
Osta
Tuvākajos četros gados Ventspils ostā tiks īstenoti trīs vērienīgi projekti, kuru kopējais investīciju apjoms plānots gandrīz 50 miljoni latu, - trešdien preses konference informēja Ventspils mērs un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Satiksmes ministrija ar Ventspils brīvostas pārvaldi parakstījusi līgumus par trīs Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu - "Ventspils brīvostas sauskravu termināļa būvniecība", "Pievadceļi Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem termināļiem un industriālajām zonām" un "Ventspils brīvostas infrastruktūras attīstība" - realizāciju Ventspils ostā.

"Tas ir ļoti nozīmīgs notikums, jo kopējais investīciju apjoms, kas tiks investēts tieši ostas infrastruktūras attīstībā, pievadceļos ostas termināļiem un perspektīvām industriālām zonām, veido gandrīz 50 miljonus latu četros gados. Tas ir ļoti liels un nozīmīgs solis Ventspils brīvostas un Ventspils pilsētas attīstībā. Tas ir piecu gada darba rezultāts. Pie tā, lai saņemtu šāda veida atbalstu un šādus projektus realizētu, strādājām no 2005.gada," informēja Lembergs.

Īstenojot projektu "Ventspils brīvostas sauskravu termināļa būvniecība", Ventspils brīvostas teritorijā paredzēts uzcelt sauskravu termināli un izveidot infrastruktūru, lai varētu piegādāt, novietot un iekraut kuģos ģenerālkravas, birstošās kravas un būvmateriālus. Paredzēts izbūvēt piestātni ar krasta stiprinājumu, termināļa inženiertīklus, dzelzceļa pievedceļus, lokomotīves manevrēšanas ceļu ārpus termināļa, kraujlaukumu, termināļa iekšējos ceļus un pievadceļu. Projektu plānots realizēt no šī gada 1.oktobra līdz 2011.gada beigām.

Savukārt projektā "Pievadceļi Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem termināļiem un industriālajām zonām" plānots realizēt būvniecību 27 objektos laikā no šī gada 20.maija līdz 2014.gada beigām.

Projektā "Ventspils brīvostas infrastruktūras attīstība" tiks izbūvēta dziļūdens piestātne, piestātne ar kraujlaukumu, kuģošanas kanāla krasta nostiprinājums, bet, lai kuģiem ar kravnesību 25 000 tonnas nodrošinātu piekļuvi piestātnēm Ventas grīvā, tiks veikta kanāla padziļināšana no astoņiem līdz 12,5 metriem. Projektu plānots realizēt laika posmā no šī gada 1.jūlija līdz 2012.gada beigām.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.