Karstā laika dēļ "Latvijas Valsts ceļi" pārtrauks izsniegt smagsvara pārvadājumu atļaujas

Smagsvara krava
Smagsvara krava
Latvijas autoceļu pārvaldītājs "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) saistībā ar karsto laiku no trešdienas līdz otrdienai, 20.jūlijam, neizsniegs atļaujas smagsvara pārvadājumiem, aģentūrai BNS pavēstīja LVC sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas projektu vadītāja Ieva Niedra. Viņa pastāstīja, ka gandrīz nedēļu netiks izsniegtas vienreizējās atļaujas spēkratiem, kuru pilna masa pārsniedz 40 tonnu, savukārt kravas automašīnu īpašnieki, kuriem ir iepriekš iegādātas atļaujas, kas joprojām ir derīgas, varēs pārvietoties pa Latvijas ceļiem.

Niedra klāstīja, ka šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz Ministru kabineta (MK) noteikumiem par autoceļu valsts aizsardzību un kārtību, kādā ieviešami transportlīdzekļu satiksmes aizliegumi un ierobežojumi, lai karstajā laikā pasargātu valsts autoceļu asfalta segumus no deformāciju veidošanās.

LVC pārstāve teica, ka autoceļu asfalta seguma deformāciju var radīt tādu transporta līdzekļu pārvietošanās pa autoceļiem, kas pārsniedz MK noteikumos paredzēto noteikto pieļaujamo faktisko masu un ass slodzi - 40 tonnas.

Pagājušajā nedēļā un brīvdienās visā Latvijā bija liels karstums, gaisa temperatūra pārsniedza +30 grādu atzīmi un pārsniegti vairāki karstuma rekordi. Tā kā šonedēļ gaisa temperatūra brīžiem var pakāpties vēl augstāk, sinoptiķi prognozē, ka tiks pārspēti vēl daudzi karstuma rekordi. LVC izveidots 2004.gada nogalē un pieder valstij. LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

Avots: www.staburags.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.