Labība ceļ Liepājas ostas kravu apjomu

Osta
Osta
Augustā Liepājas ostā pārkrauti 355.4 tūkstoši tonnu kravu, kas ir  par 16,8 % vairāk nekā 2009. gada augustā.

Joprojām lielāko kravu daļu veido beramkravas – labība un labības produkti, informē LSEZ pārvalde. Augustā lielāko kravu apgrozījumu deva ģenerālkravas - 169,8 tūkst. tonnas, ko veidoja kokmateriāli un apaļkoki, kā arī ro - ro kravas. Tāpat augustā stabila bijusi beramkravu plūsma - 150,1tūkst. tonnas. Tradicionāli no beramkravām lielākais īpatsvars (105,1 tūkst. tonnu) bija labība un labības produkti, bet stabils ir arī celtniecības materiālu t.i cementa kravu apgrozījums, kas saistīts ar CEMEX beramkravu termināla darbību. Lejamkravu apjomi šā gada augustā sasniedza 35,5 tūkstoši tonnu, ko veidoja jēlnafta un naftas produkti.

Lielākais kravu apgrozījums augustā bija ostas stividorkompānijai LSEZ a/s Liepājas osta LM, kas pārkrāva 132,6 tūkst. t kravu. Tas ir nedaudz vairāk nekā jūlijā, bet salīdzinājumā ar 2009. gada augustu pieaugums ir par 199,7 %. Stabilu kravu plūsmu ar pieaugošu tendenci augustā nodrošināja arī ostas kompānijas Laskana, Metsaliitto Latvia un  Duna, kas pārkrāvušas šķeldu, kūdru, kūdras briketes un citus kokmateriālus.   

Kopumā šā gada  astoņos mēnešos Liepājas ostā pārkrauts   2,73 miljoni t kravu, no kurām 45% ir ģenerālkravas – 1239,0 tūkst. tonnas, beramkravas 40 % – 1079,9 tūkst. tonnu, bet lejamkravu īpatsvars  15% - 409,2 tūkst. tonnu. 2010. Gada astoņos mēnešos Liepājas ostā apkalpots    881 kuģis, kā arī iebraukuši un izbraukuši   5134 pasažieri.  Salīdzinot ar 2009. gada astoņiem mēnešiem kravu apjoma pieaugums  0,3%.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.