Samazinājusies kravu apgrozība Latvijas ostās

Konteineri
Konteineri
Šā gada deviņos mēnešos kravu apgrozība Latvijas ostās bija 45,5 milj. t kravu, kas ir par 3,4% mazāk nekā 2009. gada pirmajos trijos ceturkšņos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Deviņos mēnešos Latvijas ostās kuģos iekrauti un nosūtīti 41,7 milj. t kravu, kas ir par 4,8% mazāk nekā pagājušā gada atbilstošā laika periodā. Ostās iekrauto un nosūtīto kokmateriālu apjoms šajā laika periodā bija 4,2 milj. t, kas ir 1,8 reizes vairāk nekā 2009.gada deviņos mēnešos, nosūtīto minerālmēslu apjoms veidoja 2,9 milj. t – pieaugums par 36,3%.

Šā gada sākumā, pieaugot pieprasījumam pēc dzelzsrūdas pasaules tirgos, no Latvijas ostām nosūtītās dzelzsrūdas apjoms palielinājās 8,9 reizes un sasniedza 1,8 milj. t. Citu svarīgāko nosūtīto kravu apjomi ir samazinājušies: naftas produktu (14,1 milj.t.) - par 18,3% un ogļu (11,2 milj.t) – par 26.2%. Savukārt šā gada deviņos mēnešos ostās saņemto un izkrauto kravu apjoms veidoja 3,8 milj. t kravu, kas ir par 14 % vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Ventspils ostā iekrāva un izkrāva 18,9 milj. t kravu, kas ir par 8,6% mazāk nekā 2009.gada attiecīgā laika periodā. Nosūtīto kravu apjoms samazinājās par 8,8%, veidojot 17,8 milj. t, bet saņemto kravu apjoms ir samazinājies par 5,1%. Kravu apgrozība Rīgas ostā samazinājās par 0,2% un bija 22,3 milj. t, bet Liepājas ostā bija 3,2 milj. t, kas ir par 0,4% vairāk nekā 2009. gada pirmajos trijos ceturkšņos. Nosūtīto un saņemto kravu apjoms Latvijas mazajās ostās bija 1,1 milj. t, kas ir par 20,7% vairāk nekā 2009.gada janvārī - septembrī.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.