ES eksperti pārbaudīs avio kravu pārvadājumu drošību

Piektdien tiksies Eiropas sprāgstvielu atklāšanas eksperti, lai noteiktu, vai Eiropai nepieciešams pastiprināt avio kravu pārvadājumu drošības pasākumus pēc sprāgstvielas saturošo sūtījumu pārtveršanas no Grieķijas un Jemenas, ziņo amatpersonas.

"Teroristu draudi joprojām ir tepat. Mums jāpaliek aktīviem un modriem [Eiropas Savienības] dalībvalstu un Eiropas līmenī," preses paziņojumā atzīmē Eiropas Komisijas (EK) pārstāvis iekšlietu jautājumos Mišels Kerkone.

Viņš norādīja, ka ES šajā jautājumā cieši sadarbojas ar saviem starptautiskajiem sabiedrotajiem, ieskaitot ASV, Kanādu un Austrāliju.

Kerkone paskaidroja, ka ES Beļģijas prezidentūra un EK sasaukusi ekspertu tikšanos par sprāgstvielu atklāšanas un kravu skenēšanas jautājumiem, lai novērtētu atbildes pasākumu pēdējo dienu draudiem. ES iekšlietu komisāres Sesīlijas Malmstrēmas pārstāvis uzsvēra, ka tikšanās mērķis ir novērtēt situāciju, un šobrīd nekādi priekšlikumi noteikumu mainīšanai netiks izskatīti.

Drošības noteikumi Eiropas līmenī attiecas tikai uz pakām, kas tiek sūtītas no ES dalībvalstīm, norāda Kerkone, piebilstot, ka ES ir vieni no pasaulē striktākajiem noteikumiem. "Cik man zināms, šajā posmā nav izvirzīti priekšlikumi bloķēt pastu no trešajām valstīm," paskaidroja Kerkone. Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs paziņoja, ka ES iekšlietu ministri sadarbības iespējas drošības pasākumos Eiropas līmenī apspriedīs regulārās tikšanās laikā pirmdien un otrdien.

Pēc tam, kad Vācijas kancleres Angelas Merkeles birojā tika atklāts sprāgstvielu saturošs sūtījums no Grieķijas, bet divas bumbas tika pārtvertas ceļā no Jemenas uz ASV, Vācijas kanclere trešdien uzstājusi uz stigrākiem kravas pārvadājumu drošības pasākumiem. Avio kravu pārvadājumus no Jemenas aizliegušas vairākas valstis, bet Vācija spērusi soli tālāk, aizliedzot arī pasažieru lidojumus.

Grieķija trešdien uz 48 stundām noteikusi aizliegumu visiem ārvalstu pasta sūtījumiem, šādi reaģējot uz vairāk nekā desmit sprādzienbīstamajām pakām, kas izsūtītas ārvalstu adresātiem gan pašā Grieķijā, gan citās valstīs, ieskaitot Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī. Pēdējo trīs dienu laikā pastiprināta uzmanība pievērsta Grieķijai, izskanot ziņām par sprādzienbīstamiem sūtījumiem, bet īsi pirms tam divi jaudīgu sprāgstvielu tetranitropentaeritrītu (PETN) saturoši sūtījumi tika pārtverti ceļā no Jemenas uz sinagogām Čikāgā. PETN bija paslēpts printera krāsvielu kasetnēs.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.