"Scandlines" maršrutā Nīneshamna-Ventspils iesaistīs jaunu kuģi

Osta
Osta
Viens no lielākajiem kuģošanas uzņēmumiem Eiropā "Scandlines" maršrutā Nīneshamna- Ventspils no pirmdienas iesaistīs satiksmē jaunu kuģi, aģentūrai BNS pavēstīja uzņēmuma pārstāve Linda Liepiņa.

Viņa norādīja, ka no pirmdienas "Scandlines" iesaistīs satiksmē jaunu kuģi, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu ceļošanai un pārvadājumiem uz un no Baltijas valstīm. Maršrutā kursēs nomātais kravas-pasažieru prāmis motorkuģis "Scottish Viking", veicot piecus braucienus nedēļā turp un atpakaļ. Liepiņa uzsvēra, ka "Scottish Viking" gan kravu, gan pasažieru pārvadājumu jaudu maršrutā Zviedrija-Latvija palielinās par 30%.

Liepiņa informēja, ka "Scottish Viking" ir būvēts 2009.gadā Visentini kuģu būvētavā Itālijā. Kuģa garums ir 186,5 metri, un prāmis var uzņemt 120 treileru un 489 pasažierus. Motorkuģi "Ask", kas pašlaik kursē maršrutā Nīneshamna- Ventspils, no 2011.gada janvāra "Scandlines" izmantos maršrutā Traveminde-Liepāja. "Tas nomainīs motorkuģi "Kaunas", ko 2010.gada beigās nodos atpakaļ īpašniekam," informēja Liepiņa un piebilda, ka dvīņu kuģis "Urd" arī turpmāk kursēs maršrutā Traveminde- Ventspils pēc līdzšinējā saraksta.

"Scandlines" izpilddirektors Sērens Poulsgārds Jensens (Søren Poulsgaard Jensen) norādīja, ka "šogad arvien vairāk cilvēku vēlas ceļot no/uz Baltijas valstīm. Ar jauno prāmi "Scottish Viking" mēs vēlamies apmierināt tirgus prasības - pirmām kārtām tas, protams, attiecas uz kravu pārvadājumiem, tomēr arvien vairāk tūristu izmanto mūsu maršrutus no/uz Baltijas valstīm".

Uzņēmums "Scandlines" ir dibināts 1998.gadā un ir viens no lielākajiem kuģniecības uzņēmumiem Eiropā. "Scandlines" pamatdarbība ir personu un preču pārvadājumi trijstūrī starp Vāciju, Dāniju un Zviedriju, kā arī maršrutos uz/no Baltijas valstīm un Somiju. "Scandlines" gadā pārvadā 13 miljonus pasažieru, trīs miljonus vieglo automobiļu un 750 tūkstošus kravas automobiļu un treileru.

Avots: www.rekurzeme.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.