Pērn palielinās konteinerkravu apjoms

Konteineru pārvadājumi
Konteineru pārvadājumi
Pērn pa Latvijas sliežu ceļiem pārvadāts par 38% vairāk konteinerkravu TEU vienībās kā gadu iepriekš, portālu "Delfi" informēja VAS "Latvijas dzelzceļš"(LDz) pārstāvji.

Pērn LDz meitasuzņēmums "LDz Cargo" pārvadājis 98223 konteineru vienību, kas ir ievērojami vairāk salīdzinot ar 71142 pārvadātajām TEU vienībām gadu iepriekš. Lielākais palielinājums ir eksporta kravām, kas tiek eksportētas no Eiropas Ekonomiskās zonas uz trešajām valstīm, kuru apjoms, salīdzinot ar pagājušo gadu, palielinājies par 59% – eksportā pārvadāti 55838 konteineri.

Arī importā novērojams pieaugums – pārvadātas 28810 konteineru vienības, kas ir par 34% vairāk kā 2009.gadā. Nedaudz samazinājies sauszemes tranzīts, kravas, kas tiek pārvadātas Eiropas Ekonomiskās zonas teritorijā – par 10,4%, tomēr kopējais eksporta un importa pieaugums ievērojami pārsniedz šo samazinājumu.

"Esam gandarīti, ka mums izdevās palielināt konteinerkravu pārvadājumus. Šī veida kravas ir ar augstu pievienoto vērtību, un, salīdzinot ar citiem kravu viediem, tās var efektīvāk apstrādāt. Tāpēc ceram, ka šo kravu īpatsvars mūsu pārvadājumos palielināsies," komentējot rezultātus saka LDz prezidents Uģis Magonis.

2010.gadā ievērojami palielinājās vilciena "Baltika-Tranzīts" popularitāte konteinerkravu pārvadājumos (pagājušajā gadā pārvadātas 20188 TEU vienības), kā arī pieaugumu nodrošināja LDz veiktie NATO kravu pārvadājumi uz Afganistānu (13099 TEU) un dzelzs sakausējumu pārvadājumi no Kazahstānas (14788 TEU).

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.