Nedaudz pieaudzis dzelzceļa kravu apjoms

Dzelzceļa kravu pārvadājumi
Dzelzceļa kravu pārvadājumi
Šogad janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, par 1,5% palielinājies pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms, informē "Latvijas Dzelzceļš" (LDz).

LDz meitasuzņēmums SIA "LDz Cargo" šogad pārvadājis 4,6 miljonus tonnu kravu. Vislielākais pieaugums novērojams eksporta pārvadājumos no Eiropas Savienības teritorijas uz trešajām valstīm, kā arī sauszemes tranzītā Eiropas Savienības teritorijā – abos sektoros pārvadājumu apjoms palielinājies vairāk kā divas reizes. Eksporta pārvadājumos pārvadāti 182 tūkstoši tonnu, bet sauszemes tranzītā - 523 tūkstoši tonnu.

"Kravu apjoma palielināšanos mūsu pārvadājumos janvārī noteica lielāks pieprasījums pasaules tirgos pēc vienas no galvenajām mūsu pārvadāto kravu grupām – naftas produktiem. Ceram, ka šis pieprasījums pieaugs, tad arī nākamajos mēnešos mūsu kravu apjoms būs lielāks," rezultātus komentē LDz prezidents Uģis Magonis.

Naftas produktu pārvadājumu apjoms palielinājies par 8,4%, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, un veido 2,1 miljonu tonnu, salīdzinot ar pagājušajā gadā pārvadātajiem 1,9 miljoniem tonnu. Par 33,3% vairāk pārvadāti melnie metāli, bet par 71% vairāk minerālmēslu – attiecīgi 244 un 423 tūkstoši tonnu.

Janvārī par 54% samazinājušies ķīmisko kravu apjomi – šogad pārvadāti 113 tūkstoši tonnu, salīdzinot ar 246 tūkstošiem pagājušā gada sākumā. Tāpat ievērojami samazinājušies graudu un miltu produktu pārvadājumi – šogad pārvadāts 31 tūkstotis tonnu, kas ir 32% no pagājušā gada kravu apjoma.

Neskatoties uz it kā ievērojamu šo produktu pārvadājuma apjoma kritumu, uz kopējo pārvadāto apjomu tas atstāj ļoti nelielu iespaidu, jo abas šīs kravu grupas ik gadu nepārsniedz 6% no kopējā pārvadāto kravu apjoma. Šogad pārvadātas 7918 TEU konteineru vienības. Salīdzinot ar 2010.gada janvāri, pārvadājumi ir palielinājušies par 44,7%.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.