ES kravu pārvadājumi 2010. gadā sākuši atkopties

ES
ES
Kravas pārvadājumu apjomi gan ar autotransportu, gan pa dzelzceļu atgūstas no ekonomiskās krīzes samazinājuma, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja Eurostat dati.

2010. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar līdzīgu laika periodu pirms gada, kravu autotransporta apjomi ir pieauguši par 3% un otrajā ceturksnī par 4%. Kravu pārvadāšanas apjomi pa dzelzceļu 2010. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot gadu iepriekš, ir auguši par 8%  un otrajā ceturksnī par 14%.

Ekonomikas krīzes iespaidā Eiropas Savienības (ES) valstīs 2009. gadā kravas pārvadājumi gan ar autotransportu, gan pa dzelzceļu bija būtiski samazinājušies, pārspējot jau piedzīvoto kritumu 2008. gadā.

ES kravas autotransporta apjomi 2009. gadā bija kritušies par 10%, salīdzinot ar kritumu 2% apmērā 2008. gadā. Dzelzceļa kravu pārvadājumi bija samazinājušis par 17% 2009. gadā, salīdzinot ar 2% kritumu 2008. gadā.

ES valstīs 2009. gadā, izņemot Igauniju un Latviju, kravas autopārvadājumi bija galvenais kravu pārvadāšanas veids. 2009. gadā kravu autopārvadājumi, salīdzinot ar 2008. gadu, piedzīvoja kritumu gandrīz visā ES. Lielākie samazinājumi tika novēroti Rumānijā (-39%), Latvijā (-34%), Igaunijā, Īrijā un Kiprā (visās trijās –27%).

Savukārt kravu pārvadājumi pa dzelzceļu piedzīvoja kritumu visās ES valsīs, izņemot Igauniju. 2009. gadā salīdzinot ar 2008. gadu, vislielākie kritumi šajā kravu pārvadāšanas veidā tika novēroti Bulgārijā (-33%), Beļģijā (-29%), Luksemburgā un Spānijā (abās –28%), kā arī Rumānijā (-27%).

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.