'Rail Baltica' ir viens no svarīgākajiem projektiem reģiona sasniedzamībai

Dzelzceļš
Dzelzceļš
Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (V) uzrunā konferencē "Rail Baltica attīstība un biznesa iespējas" norādīja, ka ,,Rail Baltica" dzelzceļa savienojums ir viens no svarīgākajiem projektiem reģiona sasniedzamības uzlabošanai, savienojot Somiju, Baltijas valstis un Poliju ar Centrāleiropu, informēja Ārlietu ministrija.

Ministrs paudis, ka Latvija ir ieinteresēta, lai šis projekts tiktu sekmīgi īstenots. "Attīstīti un moderni dzelzceļa savienojumi ir ļoti būtiski reģiona ilgtspējai un konkurētspējas celšanai, nodrošinot regulārus pasažieru un kravu pārvadājumus Ziemeļu-Dienvidu virzienā, veicinot tūrisma attīstību, tirdzniecību un sociālos kontaktus starp Eiropas valstīm," sacījsi Kristovskis

Konferenci rīko Rīgas Ekonomikas augstskola un Meierovica biedrība. Konferences rīkotāji kā galveno uzdevumu saredz ,,Rail Baltica'' projekta pozicionēšanu reģionālā kontekstā, veicinot diskusiju par projekta nozīmi Latvijai un visam Baltijas jūras reģionam. "Rail Baltica" ir viens no Eiropas Komisijas apstiprinātajiem TEN-T prioritārajiem transporta koridoriem. Tā infrastruktūras uzlabošanas galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļu tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni, tālāk šo maršrutu pagarinot līdz Venēcijai.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.