Nozares jaunumi

Par 11,7% pieauguši dzelzceļa kravu pārvadājumi

Starptautiskie dzelzceļa kravu pārvadājumi
Starptautiskie dzelzceļa kravu pārvadājumi
Šā gada trijos mēnešos ievērojami pieaudzis pa dzelzceļu pārvadāto kravu apjoms. Kopumā pārvadāti 14,8 miljoni tonnu kravu, kas salīdzinājumā ar līdzīgu laika periodu pērn ir par 11,7% vairāk.

Visvairāk kravas pārvadātas ir importa pārvadājumos – 12 miljoni tonnu, kas ir par 6,5% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī. Gandrīz uz pusi 2011.gadā palielinājies sauszemes tranzīts (+93,5%), pārvadājot 1,46 miljonus tonnu. Eksporta pārvadājumu apjomi palielinājušies par 22% (pārvadāti 1,1 miljons tonnu).

"Kravu pārvadājumu apjoma pieaugums galvenajās kravu grupās – naftas produkti un ogles – galvenokārt skaidrojams ar šo resursu pieprasījumu pasaules tirgos. To lielā mērā ietekmējusi situācija Japānā, kurā ievērojami pieaug pieprasījums pēc energoresursiem, kas savukārt palielina to cenu pasaules tirgos. Tāpat mūsu ostas šobrīd ir pieejamas atšķirībā no Somijas līča, kurā kuģu kustību traucē ledus," rezultātus komentēja Latvijas Dzelzceļa prezidents Uģis Magonis.

Kritums novērojams iekšzemes pārvadājumos – pārvadāti 211 tūkstoši tonnu, kas ir par 30,8% mazāk nekā pagājušajā gadā šajā periodā. Kā allaž visvairāk pārvadāta nafta, naftas produkti un akmeņogles – 6,15 miljoni tonnu naftas produktu, kas ir par 24% vairāk, savukārt akmeņogļu pārvadājumu apjomi palielinājušies par 8,1% (pārvadāti 4,37 milj.tonnu).

Pieaugums novērojams arī minerālmēslu pārvadājumos - salīdzinot ar iepriekšējā gada trim mēnešiem pieaugums sastāda 18,1%, pārvadājot 1,3 miljonus tonnu. Par 12,4% ir palielinājušies melno metālu pārvadājuma apjomi transportējot 618 tūkstošus tonnu. Kokmateriālu pārvadājuma apjomi ir palielinājušies 23,7%, pārvadājot 188 000 tonnas. Samazinājušies ir rūdas (-6,5%), kā arī ķīmisko kravu apjomi (-20,5%). Šogad par 27,2% palielinājies pārvadāto konteineru vienību skaits (25630 TEU).

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.