Nozares jaunumi

Mērsraga ostas kanāla un akvatorijas padziļināšana

Osta
Osta
Kā jau ziņots iepriekš Mērsraga osta realizē 2,4 miljonu latu vērtu ostas kanāla un akvatorijas padziļināšanas projektu, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1 728 324.80 lati, savukārt ''SEB bankas'' piešķirtais finansējuma apjoms veido 700 000.00 latu.

Projektā ir divās galvenās aktivitātēs: Mērsraga ostas krasta nostiprinājuma izbūve, un kuģu kanāla un ostas akvatorijas padziļināšana. Sekmīgi un savlaicīgos termiņos īstenojot projektu „Mērsraga ostas kanāla uz akvatorijas padziļināšana”, ir pabeigta viena no projekta aktivitātēm Mērsraga ostas krasta nostiprinājuma izbūve. Daļēji ir realizēta otrā aktivitāte izņemta III kategorijas smilts 164367 m3 un VI kategorijas – morēna smilšmāls, māls un akmeņi 107323 m3.

Līdz pilnīgai projekta pabeigšanai ir atlikuši vairs tikai pieci mēneši, taču Mērsraga ostas pārvalde un būvdarbu veicējs SIA „BGS”, ir apņēmības pilni projektu pabeigt daudz ātrāk nekā tas ir ieplānots (2011.gada vasaras beigas). Tā kā aizvadītā ziema bija ar zemu gaisa temperatūru, un Mērsraga ostas kanāls ilgstoši bija aizsalis, Mērsraga ostai neizdevās visas projekta aktivitātes pabeigt līdz pavasarim. Uz doto brīdi no minētajiem 2,4 miljoniem latu, ir apgūti vairāk nekā 2 miljoni latu.

Projekta „Mērsraga ostas kanāla un akvatorijas padziļināšana” ietvaros tiks veikta Mērsraga ostas krasta nostiprinājuma izbūve un kuģu kanāla, kompensācijas bedres un ostas akvatorijas padziļināšana līdz 8 m. Pēc projekta realizācijas kuģošanas nosacījumi Mērsraga ostā uzlabosies un osta varēs pieņemt lielākus kuģus ar šādiem parametriem : garums 120 m., platums 19,5 m., iegrime 6,4 m. Tādējādi tiks nodrošināts Mērsraga ostas apgrozījuma pieaugums, apkārtējā reģiona attīstība un vides sakārtotība, kā arī tiks nodrošināta stabila reģionālas nozīmes Mērsraga ostas darbība, kurā notiek starptautiskie kravu pārvadājumi.

Avots: www.mersrags.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.