Autopārvadājumi
Autopārvadājumi
No šodienas Polija ievieš jaunu elektronisko ceļu nodevas iekasēšanas sistēmu "viaToll", ar kuras starpniecību būs jānorēķinās par braucienu ar autobusu vai kravas transportlīdzekli, kura pilna masa pārsniedz 3,5 tonnas, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja valsts SIA "Autotransporta direkcija" pārstāve Sandra Maļuha.

Polijā tiks mainīti arī nodevas aprēķinu principi, skaidroja Maļuha. Līdz šim autovadītāji iegādājās vinjeti noteiktam laika periodam - dienai, nedēļai, mēnesim vai gadam, savukārt jaunā sistēma paredz apmaksu par nobrauktajiem kilometriem. "Līdz ar to jaunā sistēma ir izdevīgāka tiem autobraucējiem, kuri Polijas maksas ceļus izmanto retāk. Līdzšinējā sistēma ir izdevīgāka pārvadātājiem, kuri iegādājās vinjeti visam gadam un šķērsoja Polijas teritoriju abos virzienos vairākas reizes nedēļā," skaidroja Maļuha.

Piemēram, saskaņā ar jaunajiem nodevas aprēķinu principiem kravas transportlīdzeklim ar pilnu masu vienādu vai lielāku par 12 tonnām (EURO III), šķērsojot Polijas teritoriju virzienā no Lietuvas robežas uz Vācijas robežu caur Belostoku, Varšavu un Poznaņu, par ceļu lietošanu būs jāsamaksā aptuveni 24 zloti jeb 4,2 lati, sacīja Maļuha.

Ceļu nodeva attieksies uz visu kategoriju transportlīdzekļiem, taču automašīnām, kuru pilnā masa ir mazāka par 3,5 tonnām, līdz nākamā gada 1.janvārim vēl nebūs iespējas reģistrēties "viaToll" sistēmā, tādēļ līdz minētajam termiņam par ceļu izmantošanu būs jānorēķinās manuāli. "viaTOLL" mājaslapā www.viatoll.pl izveidots speciāls rīks maršrutu un nodevas apjoma aprēķināšanai. Ar tā palīdzību iespējams izvēlēties arī alternatīvus maršrutus, pa kuriem var apbraukt maksas ceļu posmus.

Avots: www.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.