'Latvijas dzelzceļš' šogad pārvadās vairāk kravu nekā pērn; varētu sasniegt jaunu rekordu

Dzelzceļa kravu pārvadājumi
Dzelzceļa kravu pārvadājumi
Latvijas dzelzceļa kompānija "Latvijas dzelzceļš" (LDz) šogad kopumā pārvadās vairāk kravu nekā 2010.gadā, intervijā paziņojis LDz prezidents Uģis Magonis.

Viņš klāstīja, ka šogad pirmajos piecos mēnešos LDz ir izdevies pārvadāt 25 miljonus tonnu, vidēji piecus miljonus tonnu mēnesī. "Tas ir absolūtais rekords. Ja šāds pārvadāto kravu apmērs saglabātos gadā kopumā, mums būtu 60 miljoni tonnu, kas par četriem miljoniem tonnu apsteigtu mūsu 2008.gada pārvadāto kravu rekordu [56,1 miljons tonnu]," teica Magonis. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šajā jautājumā ļoti uzmanīgi jāskatās, kāda būs kravu plūsma no Baltkrievijas. "Ja Baltkrievijas kravas paliek, tad ir cerība, ka mēs piedzīvosim pārvadāto kravu rekordu. Tai pat laikā esmu pārliecināts, ka šogad kopumā pārvadāto kravu apjoms būs lielāks par 2010.gadā pārvadāto," norādīja LDz prezidents.

Pēc Magoņa teiktā, visvairāk palielinās ogļu pārvadājumi. Tāpat palielinās minerālmēslu un naftas produktu pārvadājumi. Vēl pieaugums, lai arī neliels, vērojams konteineru pārvadājumos. Jau vēstīts, ka LDz meitasuzņēmums "LDz Cargo", kas nodarbojas ar kravu pārvadāšanu pa dzelzceļu, šogad piecos mēnešos pārvadāja 25,367 miljonus tonnu kravu, kas ir par 17,6% vairāk nekā 2010.gada attiecīgajā laika periodā. Pērn "LDz Cargo" pārvadāja 49,164 miljonus tonnu kravu, kas ir par 8,4% mazāk nekā 2009.gadā.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.