Ostās par 11,5% palielinājies pārkrauto kravu apjoms

Jūras kravu pārvadājumi
Jūras kravu pārvadājumi
Šī gada pirmajos septiņos mēnešos Latvijas ostās pārkrauti 40,3 miljoni tonnu kravu, kas ir par 11,5% vairāk nekā iepriekšējā gada analogā laika periodā, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija. Pieaudzis arī pārkrauto konteineru skaits - par 21,3% - līdz 169 610 TEU.

Rīgas brīvostā pārkrauti 20 miljoni tonnu kravu, kas ir par 15,8% vairāk nekā pērn analogā laika periodā. Ventspils brīvostā pārkrauti 16,61 miljons tonnu kravu, kas ir par 6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt Liepājas ostā pārkrauts par 15,8% kravu vairāk nekā gadu iepriekš - 2,74 miljoni tonnu.

 

Vislielākais apgrozījums visās Latvijas ostās kopumā bijis beramkravām - pārkrauti 18,95 miljoni tonnu, kas ir par 10,8% vairāk nekā 2010.gada janvārī-jūlijā. Pārkrauto lejamkravu apjoms sasniedzis 14,21 miljonu tonnu, un tas bija par 13,1% vairāk nekā 2010.gada janvārī-jūlijā, bet ģenerālkravu apgrozījums gada pirmajos septiņos mēnešos bijis 7,13 miljoni tonnu, kas attiecīgi ir par 10,2% vairāk nekā 2010.gada pirmajos septiņos mēnešos.

Avots: www.financenet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.