Nozares jaunumi

Vasarā autopārvadātāju tirgus ir atdzīvojies

Autopārvadājumi
Autopārvadājumi
Šajā vasarā vietējais autopārvadātāju tirgus ir atdzīvojies, tomēr joprojām nevar apgalvot, ka tirgū ir sākusies augšupēja un spoži būs nākamie desmit gadi, norāda Latvijas Autopārvadātāju nacionālās asociācijas (LANA) izpilddirektors Oskars Juhņēvičs. Viņš skaidro, ka patlaban ir pieprasījums pārvadāt sezonālās kravas - saldējumus, alus un sulas. Labāk klājoties vietējiem autopārvadātājiem, kuru autoparkā ir refrežatori.

"Ziemā šādas preces, protams, patērē mazāk. Vasarā saldējuma pārvadājumu apjomi pieaug par 300 līdz 400%. Ziemā ir cita specifika, svētku dienas, kas dod papildu ienākumu gan tirgotājiem, gan šajā procesā iesaistītajiem pārvadātājiem," skaidro uzņēmējs. Viņš gan uzsver, ka autopārvadātāju tirgus joprojām ir svārstīgs, pat pa sezonām. Piemēram, starptautisko pārvadājumu tirgū par to pašu kravu ar tādām pašām izmaksās frakts svārstības varot būt no 40% līdz 50%. Nevarot noliegt, ka patlaban autopārvadātāji aktivizējas, maina autoparku - gan starptautiskie, gan vietējie. Vietējie autopārvadātāji gan esot piesardzīgāki un bieži vien izvēlas lietotas mašīnas, jo tās ir lētākas un, ja situācija mainās, tad līzinga atlikums nebūšot liels.

Situāciju arī atvieglojot tas, ka paši auto ražotāji un tirgotāji kreditē autopārvadātājus. Līzinga likme esot augstāka, bet pretimnākšana lielāka nekā bankās. "Ja autoparks nav atjaunots un tajā ir vecākas mašīnas par pieciem gadiem, arī tas ietekmē rentabilitāti, jo auto lūst, tās jāremontē un mašīna stāv dīkstāvē," skaidro Juhņēvičs. LANA apvieno savā biedrībā vadošos autotransporta uzņēmumus, kas darbojas Latvijas iekšējā tirgū, kuriem, pēc pēdējiem datiem, pieder vairāk nekā 3000 transporta vienību, un aptver ap 80% iekšzemes pārtikas pārvadājumu tirgus Latvijā. Asociācijas biedru lielākie klienti ir "Rīgas piena kombināts", "Latvijas Balzams", "Rīgas dzirnavnieks", "Dobeles dzirnavnieks", "AV&D", "CIDO", "Gutta", "Spilva", "Tukuma piena kombināts", "Rīgas miesnieks", "Kurzemes bekons", "Baltstor", "Maxima", "Aldaris", "Cēsu alus", "Laima" un citi lielākie Latvijas ražotāji. No 2010.gada sākuma asociācija aktīvi sāka piesaistīt arī starptautisko pārvadājumu kompānijas.

Avots: www.financenet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.