Baltijā visvairāk kravas pārkrautas Tallinas ostā

Osta
Osta
Gada pirmajos septiņos mēnešos no Baltijas valstu ostām visvairāk kravas pārkrautas Tallinas ostā, aiz tās seko Klaipēda un Rīga, liecina biznesa portāla "Nozare.lv" apkopotā statistika. Rīgas brīvostā pārkrauti 20 miljoni tonnu kravu, kas ir par 15,8% vairāk nekā pērn analogā laika periodā.

Tallinas ostā, lai gan kravu apjomu pieaugums nav bijis liels un kāpums tikai par 5%, kopumā pārkrauts visvairāk kravu - 22,09 miljoni tonnu. Savukārt Klaipēdā kravu apjoma pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu bijis krietni lielāks – 23% un kopumā pārkrautas – 21,45 miljoni tonnu kravas. Ventspils brīvostā pārkrauti 16,61 miljons tonnu kravu, kas ir par 6% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas jūras austrumu krasta ostu līderes joprojām ir Krievijas ostas - Primorska un Sanktpēterburga. Primorskā septiņos mēnešos pārkrautas 44,01 miljoni tonnu, un tas ir par 2,1% mazāk nekā pērn. Savukārt Sanktpēterburgā pārkrauts 33,98 miljoni tonnu, un tas ir par 7,8% vairāk nekā pērn.

Avots: www.financenet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.