Nozares jaunumi

Liepājā un Ventspilī kravu plūsma ostās aug

OstaLiepājas ostā 2011. gada desmit mēnešos kravu apgrozījums palielinājies par 10,5%, savukārt Ventspilī – gandrīz par 13%. Oktobrī līderpozīcijas pārliecinoši atguvušas beramkravas, tostarp labība un labības produkti. Tas saistīt ar jauno graudaugu sezonu un veiktajiem ieguldījumiem ostas padziļināšanā un termināļu infrastruktūrā.

Ja šā gada augustā pārkrāva 79,6 tūkst.tonnu labības un labības produktu, tad septembrī jau 162,9 tūkst. tonnu, bet oktobrī jau 271,6 tūkst. t, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldnieks Guntars Krieviņš. Diemžēl graudaugi ir sezonāla rakstura krava, viņš atzīst. Labākās pozīcijās ir a/s Liepājas osta LM, kas pārkrauj ne tikai graudaugus, bet arī dažādas citas kravas – metālizstrādājumus, metāllūžņus, cementu u.c.

Kopumā šā gada desmit mēnešos Liepājas ostā pārkrauti 3,94 milj.t , kas, salīdzinot ar atbilstošu laika periodu gadu pirms gada, ir par 10,5% vairāk. LSEZ pārvalde, balstoties uz ostas uzņēmumu prognozēm, šogad plānoja sasniegt kravu apgrozījumu 4,5 milj. tonnu. Plānotais būs sasniegts un varētu pat pārsniegt prognozi, norāda LSEZ pārvaldnieks.

Ventspils brīvostas kravu apgrozījums oktobrī bijis par 20,8% lielāks nekā šajā mēnesī pirms gada. 2011.gada pirmajos desmit mēnešos kopā Ventspils brīvostā pārkrauti 23,57 miljoni tonnu kravas, kas ir par gandrīz 13% vairāk nekā pagājušajā gadā, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Lejamkravu apjoms desmit mēnešos sasniedzis 12,51 miljonu tonnu, kas ir par 864 tūkstošiem jeb 7% vairāk nekā pirms gada. Beramkravu kopējais apjoms šogad – 8,92 miljoni tonnu, kas ir par 1,35 miljoniem jeb 18% vairāk nekā pērn. Turpina palielināties ģenerālkravu apjoms Ventspils ostā – desmit mēnešos to bija 2,14 miljoni tonnu, kas ir par 471 tūkstoti jeb 28% vairāk nekā pagājušajā gadā. Oktobrī sasniegts jauns mēneša rekordapjoms ro-ro kravām Ventspils ostā – 189 tūkstoši tonnu. Lielākais kravu apjoms Ventspils brīvostā – 9,84 miljoni tonnu – desmit mēnešos bijis SIA Ventspils Nafta termināls. Uzņēmums arī būtiski kāpinājis kravu apgrozījumu salīdzinājumā ar pagājušo gadu - par 30%. Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bijis SIA Baltic Coal Terminal – par 102%. Par 46% kravu apjoms palielinājies SIA NNVT.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv