Nozares jaunumi

Kravu apgrozījums Rīgas ostā desmit mēnešos pieaug par 12,4%

Osta
Osta
Rīgas brīvostā šā gada desmit mēnešos kopumā pārvadāti 28,14 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,4% vairāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā atskaites periodā, portālu "Delfi" informēja Rīgas Brīvostas pārvaldes Sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne.

Vislielākais pārvadājumu pieaugums ir naftas produktiem. Tie šā gada desmit mēnešos pārvadāti 6,3 miljonu tonnu apmērā, kas ir par 1,2 miljoniem tonnu jeb 23,5% vairāk nekā atbilstošā periodā pērn. Beramkravu segmentā šā gada desmit mēnešos, salīdzinot ar attiecīgu periodu pērn, pieaugums ir 13,1%. Šajā kravu grupā vēl arvien līderpozīcijas saglabā ogļu kravas – šogad pārkrauts gandrīz 11 miljoni tonnu, kas ir par 15% vairāk nekā iepriekšējā gada desmit mēnešos.

Tāpat ostā apstrādātas 1,4 miljoni tonnu minerālmēslu kravu, kas ir par 21,9% vairāk nekā 2010.gadā. Palielinājies arī labības, ferokausējumu, celtniecības materiālu, metāllūžņu, cukura kravu daudzums. Beramkravu segmentā samazinājies pārvadātās kūdras, šķeldas, dažādu zāģmateriālu un metālu pārvadājumi. Dažām kravu grupām apjomi mazinājušies pat par 50% un 60%. Tas kopējo ostas apgrozījumu būtiski neietekmē, jo kopējais šo kravu apjoms ir salīdzinoši neliels, skaidro Leiškalne.

Ģenerālkravu segmentā šā gada desmit mēnešos saglabājas praktiski tāds pats kravu apjoms kā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā – kāpums par 0,1%. Konteineru kravu apgrozījums ir pieaudzis par 19,1%, sasniedzot 2,6 miljonu tonnu. Praktiski visām citām kravu grupām ģenerālkravu segmentā pārvadājumu apjoms ir būtiski sarucis. Zināmā mērā to var skaidrot ar dažādu kravu konteinerizāciju, kas ir ērts un drošs pārvadāšanas veids un jūras pārvadājumu nozarē ieņem arvien būtiskāku vietu. Konteinerizēto pārvadājumu apjoma pieaugumu caur Rīgas osta nodrošina arī NATO humānās kravas uz Afganistānu.

Leiškalne norāda, ka šis gads ir veiksmīgs pasažieru pārvadājumu jomā – Rīgas osta ir apkalpojusi 740 420 pasažieru, kas ir par gandrīz 80 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā gada desmit mēnešos. Vērojot pasažieru dinamiku, var prognozēt, ka novembra vidū tiks sasniegts tāds pasažieru skaits, kāds pagājušajā gadā bija visa gada laikā. Neskatoties uz to, ka aktīvā tūrisma sezona ir beigusies, oktobrī Rīgas ostā tika apkalpoti vairāk kā 52 tūkstoši pasažieru. Tas ļauj prognozēt, ka līdz gada beigām Rīgas osta būs apkalpojusi ap 850 tūkstošiem ceļotāju.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.