Nozares jaunumi

Latvijas dzelzceļš - ceturtais lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Eiropā

Dzelzceļa kravu pārvadājumi
Dzelzceļa kravu pārvadājumi
Latvijas dzelzceļš šogad desmit mēnešos pārvadājis rekordlielu kravu apjomu un ir ceturtais lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Eiropā, liecina Starptautiskās dzelzceļu savienības (UIC) veiktais pētījumus. LDz šajā periodā pārvadājis 48,4 miljonus tonnu, ierindojoties ceturtajā vietā aiz Vācijas, Polijas un Čehijas dzelzceļiem, kuri pārvadājuši attiecīgi 311, 106 un 59,5 miljonus tonnu, informē LDz.

Savukārt pēc sliežu noslodzes – cik tonnu pārvadāts attiecībā uz vienu sliežu kilometru – LDz ar 28,1 miljoniem tonnkilometru (tkm) ierindojas trešajā vietā aiz Vācijas un Polijas, kuru dzelzceļiem šie rādītāji ir 84,9 un 28,2 tkm. «Mēs esam īpaši gandarīti par mūsu rādītājiem sliežu noslodzē, ar kuriem parasti tiek raksturota dzelzceļa efektivitāte – tas, cik efektīvi uzņēmums spēj izmantot dzelzceļa infrastruktūru,» stāsta LDz prezidents Uģis Magonis.

U. Magonis arī piebilst, ka LDz attīstās, rada jaunus sliežu ceļus, modernizē sakaru un signalizācijas sistēmas, remontē esošos sliežu ceļus un tādējādi palielina sliežu caurvades spēju. LDz šogad plāno sasniegt kravu pārvadājumu rekordu un pārvadāt 57,2 miljonus tonnu gadā.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

 

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.