Kravu pārvadājumi
Kravu pārvadājumi
Šī gada trešajā ceturksnī kravu pārvadājumi ir pieauguši visos transporta veidos. Tā, piemēram, ar dzelzceļa transportu pārvadāja 13,3 miljonus tonnu kravu, kas ir par 14,2% vairāk nekā 2010.gada 3.ceturksnī.

Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos transportēja 12,9 milj. t kravu – palielinājums par 1,7 milj. t (15%). 82,9% no starptautiskajiem pārvadājumiem dzelzceļa transportā veidoja pārvadājumi caur Latvijas ostām. Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 0,4 milj. t. kravu – par 22,2 tūkst. t (5,1%) mazāk nekā 2010.gada 3.ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.Kravu pārvadājumos ar autotransportu šī .gada 3.ceturksnī pārvadāja 16,7 milj. t kravu, kas ir par 20,4% vairāk nekā 2010.gada 3.ceturksnī. 2011.gada 3.ceturksnī 38,3% (6,4 milj. t) no ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, 21,6% (3,6 milj. t) – lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, bet 14,5% (2,4 milj. t) – koks, koksnes un korķa izstrādājumi (izņemot mēbeles), celuloze, papīrs un papīra izstrādājumi.

Ar autotransportu kravas tiek pārvadātas gan pašpārvadājumos, gan komercpārvadājumos. Komercpārvadājumos pārvadāja 11,7 milj. t kravu, kas ir par 35,7% vairāk nekā iepriekšējā gada jūlijā–septembrī. Lielo pieaugumu noteica komercpārvadājumu palielināšanās iekšzemes pārvadājumos par 38,7 % un pārvadājumos ārvalstīs par 42,1%. Pašpārvadājumos pārvadāja 5 milj. t kravu – samazinājums par 4,8%. Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu 2011.gada 3.ceturksnī transportēja 1,5 milj. t naftas produktu, kas ir par 9% vairāk nekā 2010.gada 3.ceturksnī. Transportēto naftas produktu apjoms (4,8 milj. t) šī gada janvārī–septembrī pieauga par 10,8%, salīdzinot ar 2010.gada deviņiem mēnešiem.

Avots: www.bnn.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.