Lidosta
Lidosta
Daugavpils lidostas attīstības nākotne saistās ne tik daudz uz pasažieru, kā uz kravas pārvadājumiem. Tieši uz to lielākoties šobrīd virzīta jaunā Daugavpils lidostas attīstības vīzija, stāsta jaunās koncepcijas izstrādātāji. Koncepcija paredz, ka jau pēc pāris gadiem Daugavpils lidosta varēs pieņemt gaisa kuģus ar maksimālo pacelšanās masu līdz 30 tonnām.

Vidējā gaisa kuģa ietilpība varētu būt līdz 50 pasažieru vietām, bet lidošanas attālums - līdz 1800 kilometriem. Savukārt pasažieru termināla kapacitāte plānota līdz 100 pasažieriem stundā. Tikmēr jautājums par šādas reģionālās lidostas nepieciešamību, savu aktualitāti nezaudē. Gan domes opozīcijā, gan sabiedrībā, pastāv viedoklis, ka Daugavpils lidostas izveide ir afēra, par kuru galarezultātā būs jāmaksā nodokļu maksātājiem - pilsētas dzīvotājiem. Tie būs vidēji pusmiljons latu vismaz piecu gadu garumā. Lociku lidlauks platības ziņā ir viens no lielākajiem Baltijā. Tā platība ir 265 ha, bet skrejceļa garums, kad 1994. gada 7. martā to no padomju armijas pārņēma Daugavpils rajona padome bija divi ar pus kilometri betonētos skrejceļos., kas ļāva pacelties un nolaisties kā pasažieru, tā arī lielajām transporta lidmašīnām.

Novada dome šo teritoriju iznomāja privātai kompānijai, tā betonētos skrejceļus izpārdeva , bet vēlāk par prāvu summu dome atpirka šo zemi un tas, arī bijis sākums idejai par Daugavpils lidostas attīstību, stāsta Daugavpils domes deputāts Pēteris Dzalbe. Domes opozīcijas deputātam Pēterim Dzalbem, Daugavpils lidostas projekts un jaunā tā izveides koncepcija šķiet kā afēra, un uz to vedinot vairāki apstākļi. Tikmēr pozīcijas deputāts Ivars Šķiņčs ir nobalsojis par jauno koncepciju, jo tieši ar lidostas attīstību saista arī pilsētas attīstību. Tikmēr pats process ar Daugavpils lidostas attīstību ir ievilcies jau vairāku gadu garumā, neraugoties uz to, ka ir jau ieguldīti milzu līdzekļi projektos, kas vērsti uz lidostas izveidi kā tādu.

Avots: www.latvijasradio.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Turpinot lietot lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Iepazīties ar noteikumiem. Lietošanas noteikumi.