Nozares jaunumi

Janvārī Liepājas osta strādājusi ar 18,6% kravu apgrozījuma pieaugumu

Osta
Osta
2012. gadā janvārī Liepājas ostā pārkrauts 458 114,37 t kravu, kas ir 18,6 % vairāk nekā 2011. gada janvārī. Šā gada janvārī Liepājas ostā apkalpoti 137 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2059 pasažieri. Kravu apgrozījuma pieaugums saistīts ar graudaugu un metāllūžņu kravu apgrozījuma pieaugumu, kā arī veiksmīgu prāmju līnijas darbību.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš: „Kravu apgrozījuma pieaugums ir loģisks rezultāts mērķtiecīgam darbam, lai palielinātu Liepājas ostas konkurētspēju un pakalpojumu kvalitāti. Jau vairākus gadu kopā ar ostas uzņēmējiem strādājam, lai Liepājas osta būt nozīmīgs loģistikas ķēdes posms kravu tranzītā, kas nostiprina ostas nozīmi valsts un pilsētas tautsaimniecībā, nodrošinot darbavietas liepājniekiem.” Šā gada janvārī lielākais kravu apjoma pieaugums salīdzinot ar 2011. gada janvāri bijis kompānijām „DUNA” – 102,2%, „Terrabalt” – 70,2 % un „Liepaja Bulk terminal” – 67,1 %. Lielākais kravu apjoms šā gada janvārī tradicionāli bijis ostas kompānijai „Liepājas osta LM” – 151 708,41 tonnas, kas saistīts gan ar labības un labības produktu kravam, gan metāllūžņu kravām, gan veiksmīgu 50.Piestātnes pilnvērtīga darba uzsākšanu.

Liepājas ostas 50. Piestātni nomā AS LSEZ „Liepājas ostas LM” un izmanto to AS „Liepājas metalurgs” produkcijas eksportam. Ievēroajmu pienesumu beramkravu segmentā Liepājas ostā devusi janvārī arī otra lielākā ostas kompānija „Liepaja Bulk terminal” – 112 144,32 tonnas, kas ir attiecīgi par 67,1% vairāk nekā gadu iepriekš. Janvārī kravu apgrozījuma pieaugums bijis arī Liepājas ostas kompānijai „Terrabalt”, kas sadarbībā ar prāmju operatoru „Scandlines” nodrošina prāmju satiksmi ar Travemindi Vācijā. No janvāra līnijā Liepāja – Traveminde prāmis kursē jau četras reizes nedēļā un pārkrauto ro-ro tipa kravu daudzums bija 50 229,45 tonnas. No kravu veidiem – janvārī pārkrauts 216,9 tūkst. t beramkravu, kas par 54,4% vairāk nekā gadu iepriekš. Lielākais īpatsvars beramkravu segmentā ir labība un labības produkti – janvārī pārkrauts 156,4 tūkst. t vai par 34 % vairāk.

Savukārt ģenerālkravas Liepājas ostā janvārī pārkrāva 209,1 tūkst. t , kas ir par 22,4 % vairāk nekā 2011 gada janvārī, t.s. kokmateriāli un apaļkoki 138,8 tūkst. tonnu, kas ir par 32,7 % vairāk, bet metāllūžņu kravu apjoms pieaudzis par 97% salīdzinot ar 2011. gada janvāri. Janvārī neliels samazinājums melnā metāla un to izstrādājumu kravām. Liepājas ostā janvārī pārkrautas 32,1 tūkst. tonnas lejamkravu. Neliels pieaugums vērojams jēlnaftas un ķīmisko kravu apritē. Atgādināsim, ka 2011. gadā Liepājas osta strādāja ar stabilu kravu apgrozījuma pieaugumu un kopumā ostas kompānijas pārkrāva 4 856 937,6 tonnas kravu, kas ir par 10,8 % vairāk nekā gadu iepriekš.

Avots: www.liepajasblogs.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.