Nozares jaunumi

Tranzītniekiem dīzeļdegvielu izdevīgāk pirkt Lietuvā

Degviela
Degviela
Latvijas degvielas tirgotājs «Latvija Statoil» nav fiksējis būtisku degvielas patēriņa pieaugumu stacijās, kas atrodas uz tranzīta ceļiem, lai gan kravu pārvadājumu apjomi ar auto ir strauji pieauguši, jo tranzītnieki degvielu pērk, kur tā ir lētāka, - Lietuvā, norāda jaunā «Latvija Statoil» izpilddirektore Ilze Siliņa.

Viņa skaidro, ka tranzītnieki ļoti rūpīgi skatās, kādas ir degvielas cenas. «Pamatā viņi izmanto dīzeļdegvielu, un tā vislētākā ir Lietuvā, kur arī degviela tiek pildīta, un tad var izbraukt cauri Latvijai,» skaidro izpilddirektore. Dīzeļdegviela Lietuvā esot lētāka, jo tai akcīzes nodoklis ir zemāks, tāpat arī pievienotās vērtību nodoklis (PVN) esot zemāks. Lietuvā PVN ir 21%, Latvijā - 22% un Igaunijā - 20%. Kā ziņots, Siliņa uzņēmumā «Latvija Statoil» strādā jau 13 gadus, no tiem pēdējos četrus vadīja lielāko struktūrvienību uzņēmumā - Mazumtirdzniecības departamentu. «Statoil» viņa vada no pagājušā gada 1.oktobra.

Iepriekšējais izpilddirektors Sandis Šteins skaidrojis, ka Siliņu kā vadītāju vislabāk raksturo tas, ka viņa kopā ar savu vairāk nekā 600 cilvēku lielo komandu esot izveidojusi tieši Latvijas degvielas uzpildes stacijas par paraugu astoņu Eiropas valstu vidū. Šo veikumu augstu novērtējusi arī uzņēmuma vadība Oslo, lemjot, kam uzticēt «Latvija Statoil» vadību turpmāk. Siliņa Rīgas Biznesa skolā ir ieguvusi biznesa vadības maģistra grādu (MBA). Karjeru uzņēmumā Siliņa sāka 1998.gadā kā reģiona vadītāja, kam sekoja Kategoriju departamenta vadītājas amats. Kad «Statoil Fuel&Retail» Oslo izveidoja Centrālo kompetenču centru, Siliņa gadu nostrādāja šī centra Klientu piedāvājuma departamentā. Pēc atgriešanās no darba Oslo viņa sāka vadīt Mazumtirdzniecības departamentu un kā uzņēmuma vadības grupas pārstāve pēdējos četrus gadus piedalījās ar uzņēmuma darbību un attīstību saistītu lēmumu pieņemšanā un īstenošanā.

Avots: www.financenet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.