Daudzviet ieviesti braukšanas ierobežojumi kravas transportam

Ceļš
Ceļš
Latvijas Valsts ceļi informē, ka braukšanas apstākļi pa valsts galvenās un reģionālās nozīmes autoceļiem ir apmierinoši, taču pavasara šķīdonī problēmas var rasties pārvietojoties pa vietējās un atsevišķiem reģionālās nozīmes ceļiem, proti, sniegam un ledum kūstot, ceļa pamatne pārmitrinās un nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu pilnīgu sabrukšanu, daudzviet tiek noteikti maksimālās pilnās masas ierobežojumi.

Šobrīd maksimālās masas ierobežojumi jau ir ieviesti Dobeles, Jēkabpils, Preiļu, Saldus, Kuldīgas un Tukuma ceļu pārvaldīšanas reģionos, kā uz atsevišķiem ceļiem citviet. Saglabājoties laikapstākļiem, kad vidējā gaisa temperatūra saglabājas pozitīva, ierobežojumi tiks masveidā ieviesti arī citviet. Kravas autopārvadājumu ierobežojumu ieviešana un atcelšana konkrētajā ceļa posmā tiek veikta individuāli. Šogad tos plānots sākt ieviest no marta vidus, un to ilgums ir no 2 līdz 5 nedēļām. Uz dažiem, kritiskā stāvoklī esošajiem autoceļiem šādi satiksmes ierobežojumi noteikti pastāvīgi visu gadu.

Minētie satiksmes ierobežojumi neattiecas uz valsts galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem autoceļiem, tāpēc netiek ietekmēti kravu tranzīta autopārvadājumi. Ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos reģionos – vairāk kā 10 000 km valsts autoceļu ar grants un stipri nolietotajiem asfaltbetona segumiem, uzstādot aizlieguma ceļa zīmes, kas ierobežo transportlīdzekļu maksimālo pilno masu (pārsvarā 7, 10 vai 20 tonnas). Pa visiem autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem un CSDD reģistrētajiem "svaigpiena transportlīdzekļiem", veicot pārvadājumus ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutā.

Nekādas speciālās atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā pa ceļiem, kur noteikti ierobežojumi, netiek izsniegtas. Satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolēs VAS "Latvijas Valsts ceļi" darbinieki sadarbībā ar Valsts policiju. Plašāku un detalizētu informāciju par braukšanas apstākļiem un satiksmes ierobežojumiem varat iegūt Latvijas Valsts ceļu Twitter un facebook kontos, interneta vietnēs www.lvceli.lv, www.celugids.lv, kā arī pa diennakts informatīvo tālruni 65025555.

Avots: www.diena.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.