Benzīna cenas Latvijas benzīntankos un Eiropas biržās sasniedz jaunu rekordu

Benzīns
Benzīns
Aizvadītajā nedēļās benzīna cenas Eiropā joprojām turpināja palielināties, sasniedzot jaunu rekordu - patlaban degvielas cena par tonnu ir 1215 ASV dolāri (629 lati), kas ir visu laiku augstāka benzīna cena Eiropā, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja SIA "Latvija Statoil" degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns. Arī Latvijā šodien par santīmu pieaugušas 95. un 98.markas degvielas cenas, sasniedzot kārtējo rekordu.

Latvijas lielākā degvielas mazumtirgotāja "Latvija Statoil" degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns maksā 1,049 latus (vēl no rīta maksāja 1,039 latus), bet 98.markas degviela - 1,079 latus litrā (no rīta maksāja 1,069 latus). Vēl tikai janvāra sākumā benzīna cena par tonnu bija robežās ap 950 ASV dolāriem (492 lati). Dīzeļdegvielas cena joprojām ir stabila, aptuveni 1050 ASV dolāri (544 lati) par tonnu. ASV dolāra kurss savukārt ir palielinājies kopš marta sākuma no 52,3 santīmiem līdz 52,8 santīmiem. Neskatoties uz jēlnaftas cenu samazinājumu aizvadītajā nedēļā, benzīna cenu kāpumu veicinājis pieprasījuma palielināšanās, kā arī benzīna deficīts, kas ir saistīts ar vairāku rūpnīcu slēgšanu, lai veiktu to apkopi pirms vasaras sezonas.

Galvenie notikumi pasaulē, kas notur augstu naftas un naftas produktu līmeni, ir notikumi eirozonā saistībā ar tās finanšu problēmu risināšanu, nerimstošais saspīlējums Persijas līcī, kā arī pozitīvie ASV, Ķīnas un Vācijas makroekonomiskie dati. Kopumā degvielas cenas palielinās visā Eiropā, to skaitā arī Baltijas valstīs - Lietuvā cena ir pārsniegusi psiholoģisko piecu litu robežu, 95.markas benzīna cena šodien ir 5,02 liti (1,01 lats), savukārt Igaunijā litrs 95.markas benzīna maksā jau 1,45 eiro (1,01 latu). Latvijas lielākā degvielas mazumtirgotāja "Latvija Statoil" degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīns maksā 1,039 latus, bet 98.markas degviela - 1,069 latus litrā. Šāds cenu rekords tika sasniegts 27.martā.

Avots: www.nra.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.