Latvijas ostās par 22,6% pieauguši pārkrauto kravu apjomi

Osta
Osta
Šī gada pirmajos trīs mēnešos Latvijas ostās pārkrauti 20 miljoni tonnu kravu, kas ir par 22,6% vairāk nekā 2011.gada analoģiskā laika periodā, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija.

Rīgas brīvostā pārkrauti 9,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 23,6% vairāk nekā gadu iepriekš. Ventspils brīvostā trīs mēnešos pārkrauti 9,3 miljoni tonnu kravu, kas ir par 30,7% vairāk, savukārt Liepājas ostā pārkrauti 1,7 miljoni tonnu, kas ir par 42,9% vairāk nekā 2011.gada pirmajos trīs mēnešos.

Ministrijas apkopotā informācija liecina, ka vislielākais apgrozījums visās Latvijas ostās šī gada sākumā kopumā bijis beramkravām - pārkrauti 9,5 miljoni tonnu, kas ir par 29,4% vairāk nekā 2011.gada trīs mēnešos.
Pārkrauto lejamkravu apjoms sasniedzis 7,4 miljonus tonnu, un tas bija par 20,2% vairāk nekā 2011.gada pirmajos trīs mēnešos, bet ģenerālkravu apgrozījums bija 3,1 miljons tonnu, kas attiecīgi ir par 10,1% vairāk. Šogad par 31,5% pieaudzis arī pārkrauto konteineru skaits, sasniedzot 88 250 TEU vienības.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.