Nozares jaunumi

Dombrovskis Varšavā diskutēs par Eiropas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības veicināšanu

Pārvadājumi
Pārvadājumi
Ceturtdien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) Polijas galvaspilsētā Varšavā piedalīsies 16 Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu, un Ķīnas premjeru sanāksmē, kuras būtiskākā tēma būs Eiropas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības veicināšana, informē Dombrovska pārstāvis Mārtiņš Panke.

Dombrovskis piedalīsies biznesa foruma atklāšanā, kas notiks Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu un Ķīnas valdību vadītāju sanāksmēs. Forumā eksperti un uzņēmēji analizēs Ķīnas investīcijas globālā un reģionālā mērogā, valstu sadarbības potenciālu, apspriedīs moderno tehnoloģiju nozīmi ekonomikas attīstībā un citus biznesa sadarbības veicināšanas aspektus. Dombrovskim ceturtdien būs arī divpusēja tikšanās ar Ķīnas premjerministru Venu Dzjabao (Wen Jiabao). Plānots, ka tās laikā tiks pārrunāta Starptautiskā Ķīnas uzņēmējdarbības foruma (Global China Business Meeting) norise.

Šis ikgadējs augstākā līmeņa Ķīnas un Eiropas uzņēmēju forums paredzēts Rīgā šā gada novembrī. Premjeri apspriedīs arī ekonomiskās un biznesa sadarbības veicināšanas iespējas starp Latviju un Ķīnu un citus aktuālos jautājumus. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas datiem Latvijas eksporta apjoms uz Ķīnu 2011.gadā bija 47,9 miljoni eiro, divas reizes pārspiedzot 2010.gada rādītāju. Savukārt importa apjoms no Ķīnas pērn pieauga par 37,7%, veidojot 330 miljonus eiro. Kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu pērn bija 377,9 miljoni eiro - par 43,7% vairāk nekā 2010.gadā, tādejādi Ķīna ieņem 14.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Šobrīd galvenās eksporta preces ir metāli un to izstrādājumi, minerālie produkti, mašīnas un mehānismi, savukārt galvenie pakalpojumi - pārvadājumi. Galvenās importa preces no Ķīnas ir mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas, kā arī metāli un to izstrādājumi.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.