Nozares jaunumi

Lidosta "Rīga" aprīlī apkalpo par 657% vairāk kravu nekā pērn

Krava
Krava
Starptautiskā lidosta "Rīga" aprīlī apkalpoja 7519 tonnu kravu, kas ir līdz šim lidostas vēsturē nepieredzēts apjoms, un tas ir par 657% vairāk nekā pērn aprīlī, informēja lidostā.

Iepriekš vidēji mēnesī lidosta apkalpoja 1000 tonnas kravu. Apkalpoto kravu apjoms galvenokārt pieaudzis, jo aprīļa sākumā no Rīgas lidostas kravu pārvadājumus sāka divas ASV kompānijas "Kalitta Air" un "National Air Cargo". Starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse skaidro, ka, ņemot vērā, ka ātra kravu apkalpošana un nogādāšana galamērķī ir ļoti būtiska, lidostā "Rīga" šim nolūkam ir radītas jau 11 jaunas darba vietas. "Attīstoties kravu pārvadājumiem, ieguvēja ir ne tikai lidosta, bet Latvijas ekonomika kopumā," norāda Luhse. Kā ziņots iepriekš, šī gada aprīlī sākti arī regulāri gaisa kravu pārvadājumi no Rīgas lidostas uz Afganistānu tur izvietoto ASV bruņoto spēku atbalstam.

Šie pārvadājumi esot turpinājums līdz šim pastāvīgi notikušajiem kravu pārvadājumiem pa sauszemi. Satiksmes ministrija informē, ka vidēji ik dienu uz Afganistānu tiek veikti divi līdz trīs lidojumi ar aptuveni 100 tonnām kravas katrā reisā, tādējādi arī būtiski palielinot Rīgas lidostā apstrādāto kravu apjomu. Plānots, ka šie pārvadājumi varētu turpināties vismaz tuvākos mēnešus un perspektīvā varētu tikt izmantoti arī kravu izvešanai no Afganistānas. Kravu pārvadājumi uz Afganistānu caur Latviju tika sākti 2009.gada februārī, un kopš tā laika uz Afganistānu nosūtīti vismaz 40 000 TEU kravu. Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs, no kurienes 16 aviokompānijas piedāvā doties uz 78 dažādiem galamērķiem. Šī gada pirmajos četros mēnešos lidostā apkalpoti 1,35 miljoni pasažieri.

Avots: www.kasjauns.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.