Nozares jaunumi

Ventspils ostā solās būt ražīgs gads

Osta
Osta
2012. gada aprīlī kravu apgrozījums Ventspils brīvostā nedaudz pārsniedza 3,3 miljonus tonnu, kas ir lielākais kravu apjoms šogad. Tas ir par gandrīz 700 tūkstošiem tonnu jeb 27% vairāk nekā pagājušā gada aprīlī.

Līdz ar to turpinās kravu apgrozījuma pieauguma tendence Ventspils ostā. Pirmajos četros mēnešos kravu apgrozījums Ventspils brīvostā palielinājies par 21% jeb diviem miljoniem tonnu salīdzinājumā ar šo laika posmu pirms gada, pārsniedzot 11,8 miljonus tonnu, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Apgrozījums par 2,8 miljoniem tonnu jeb 32% pārsniedz šogad plānoto apjomu. Db.lv rakstīja, ka šogad Ventspils brīvostas pārvalde ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu turpinās uzlabot ostas infrastruktūru, rekonstruējot pievadceļus brīvostas termināļiem un industriālajām zonām.

Tāpat tiks uzsākta jauna sauskravu termināļa būvniecība. Četros mēnešos visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – 6,5 miljoni tonnu, kas ir par 27% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 3,3 miljoni tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 89% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Trešais lielākais kravu veids bija Ro-Ro kravām – 607 tūkstoši tonnu, kas ir par 12% vairāk nekā pirms gada. Lielākais kravu pieaugums no Ventspils brīvostas termināļiem bija SIA Ventspils Nafta termināls – par 24%, a/s Baltic Coal Terminal – par 56%, a/s Ventspils tirdzniecības osta – par 42%, un a/s Ventbunkers – par 32%.

Avots: www.db.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.