Nozares jaunumi

Kravas automašīnu elektroniskās reģistrēšanas rindu ieviešana neatrisinās problēmas

Kravas automašīnaKravas automašīnu elektroniskās reģistrēšanas rindu ieviešana neatrisinās problemātisko rindu jautājumu, to var atrisināt, tikai veicot izmaiņas muitas tehnoloģijās, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda "Lauto kluba" padomes priekšsēdis Vladimirs Zvonarevs.

Viņš skaidro, ka, ja netiks ieviestas jaunas procedūras - viens dokuments visām pārbaudēm, "tad vienalga rindas būs un elektroniskās rindas neko nemainīs". Viņš skaidro, ka šā gada sākumā automašīnu rindas uz robežas nebija, un retoriski jautā: "Kāpēc tad būtu jāmaksā par stāvvietu?" Zvonarevs piedāvā vairāk strādāt starpvaldību līmenī un uzlabot muitas procedūras, un "tad būs reāls risinājums". Viņš arī negatīvi vērtē iepriekšējos mēģinājums ieviest elektronisko rindu Latvijā. "Jā, Igaunijā ir izveidota elektroniskā rindas sistēma. Tur konkursā savulaik pieteicās divas firmas - viena uzvarēja, bet otra piedāvāja to ieviest Latvijā.

Sākotnēji bija plānots par rindu maksāt aptuveni vienu eiro (0,70 latus), bet tad obligāti būtu jābrauc uz stāvlaukumu, kas pieder "Austrumu kravu termināls" un kompānijai "Merkurijs" un jāmaksā 20 eiro (13,84 latus) par diennakti. Vēlāk tomēr bija pieņemts lēmums, ka varēs tikai braukt uz "Austrumu kravu termināls" stāvvietām. Tātad bija paredzētas monopoltiesības. Prezidents gan neizsludināja šos likuma grozījumus," skaidro Zvonarevs. Kā ziņots, kravas automašīnu elektroniskās reģistrēšanas rindu ieviešanu varētu nākties atlikt uz nākamo gadu, ja valdība, pieņemot Ministru kabineta noteikumus, uzdos rīkot konkursu, šodien Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomi informēja Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss. Viņš norādīja, ka patlaban Satiksmes ministrija izstrādā elektroniskās reģistrēšanās rindu administrācijas nosacījumus un maija sākumā tie tiks iesniegti valdībā. Tiks paredzēti divi varianti, rindas organizējot sadarbībā ar nozares asociācijām bez konkursa vai rīkojot konkursu. Otrajā variantā esot jārēķinās, ka elektronisko rindu ieviešanu, visticamāk, nevarēšot realizēt līdz šā gada 1.jūlijam, kā paredzēts, bet gan tikai nākamgad.

Kā ziņots, Saeima pieņēmusi grozījumus Valsts robežas likumā, ar kuriem precizē iepriekš pieņemtās likuma normas par kravas automašīnu rindu uz ārējās sauszemes robežas administrēšanu. Grozījumi papildina iepriekš atbalstīto normu par kravas auto elektroniskās reģistrēšanās rindu organizēšanas uzticēšanu Satiksmes ministrijai, nosakot, ka ministrija ar līgumu šo uzdevumu var deleģēt privātpersonai. Iepriekš Saeimas pieņemtajos likuma grozījumos bija noteikts, ka šīs elektroniskās rindas uz Latvijas un Krievijas robežas administrēšanu varēs deleģēt autopārvadātāju profesionālajai organizācijai, kas Latviju pārstāv Starptautiskajā autopārvadātāju savienībā. Šādam formulējumam iebilda Valsts prezidents Andris Bērziņš, nododot likumu Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Kā atzīmēja Valsts prezidenta padomnieks l  ikumdošanas un juridiskajos jautājumos Edgars Pastars, nebija izvēlēts labākais juridiskais risinājums, jo minētajām pazīmēm Latvijā atbilst tikai viena organizācija. Ar grozījumiem Valsts robežas likumā plānots atvieglot Latvijas un Krievijas robežas šķērsošanu kravas automašīnām. Kravas auto vadītājiem Latvijas un Krievijas robežas šķērsošanai būs iespēja pieteikties elektroniski, tā izvairoties no ilgstošas dīkstāves pierobežā. Pieteikšanās elektroniskai robežšķērsošanas rindai ieviešana plānota sākt ar 2012.gada 1.jūliju.

Avots: www.balticexport.com

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv