Nozares jaunumi

Klaipēdas ostu sasniegušas pirmās nemilitārās kravas no Afganistānas

Osta
Osta
Lietuvas Klaipēdas ostu sasnieguši pirmie 76 NATO vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) ASV kontingenta nemilitāro kravu konteineri no Afganistānas. Tālāk šīs kravas pa jūrasceļu paredzēts nogādāt Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kā saistībā ar to norādījusi Lietuvas Ārlietu ministrija, ISAF kravu transports ir visu Lietuvas valsts institūciju un transporta nozares uzņēmumu koordinētas sadarbības rezultāts. Lietuva, izmantojot savu unikālo ģeopolitisko stāvokli ceļā starp Eiropas Savienību (ES) un Austrumu kaimiņvalstīm, intensīvi sadarbojoties ar ASV administrāciju, kā arī transporta un loģistikas partneriem, izstrādājusi jaunas multimodālas ISAF kravu pārvadājumu shēmas, kurās izmantots valsts infrastruktūras potenciāls un transporta iespējas.

Novērtējot šos apstākļus, Lietuvai uzticēti ASV ISAF kravu pārvadājumi tranzītā caur Klaipēdas ostu, teikts dokumentā. Vedot ASV ISAF kravas uz Afganistānu un no turienes, Lietuva piedalās ASV un Baltijas valstu veidotajā Ziemeļu apgādes ceļa shēmā. Turklāt ISAF kravu pārvadāšana palīdz gūt ne tikai ieņēmumus, bet arī pieredzi kravu pārvadāšanā šajā virzienā. Pēc 2014.gada, kad NATO valstis savus spēkus no Afganistānas būs izvedušas, Lietuva jau būs nodrošinājusi sev vietu starptautisku transporta koridoru veidošanā Āzijas virzienā un tas palīdzēs tai nākotnē īstenot citu valstu komerciālos vai attīstības sadarbības projektus Āzijā, teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Avots: www.latvijasradio.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.