Pieaugums starptautiskajiem kravu pārvadājumiem

Krava
Krava
Šā gada pirmajā ceturksnī ar dzelzceļa transportu pārvadāja 17,2 miljonus tonnu kravu, kas ir par 16% vairāk nekā 2011.gada pirmajā ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāja 0,2 miljonus tonnu kravu, kas ir par 11,2% vairāk nekā 2011.gada attiecīgajā laika periodā. Starptautiskajos dzelzceļa kravu pārvadājumos pārvadāto kravu apjoms pieauga par 2,3 miljoniem tonnu, jeb 16% vairāk. Kopumā 81,7% no starptautiskajiem kravu pārvadājumiem veidoja pārvadājumi caur Latvijas ostām. Kravu pārvadājumos ar autotransportu pirmajā ceturksnī pārvadāja 10,2 miljonus tonnu kravu, kas ir par 0,6% mazāk nekā 2011.gada pirmajā ceturksnī. Lielāko daļu no kopējā pārvadāto kravu apjoma transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi samazinājās par 0,3 miljoniem tonnu, bet starptautiskie kravu pārvadājumi pieauga par 0,2 miljoniem tonnu.

Gada pirmajā ceturksnī 27,6% ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja lauksaimniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, 18,1% – metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, bet 16,2% – koks, koksnes un korķa izstrādājumi (izņemot mēbeles), celuloze, papīrs un papīra izstrādājumi. Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu 2012.gada pirmajā ceturksnī transportēja 1,6 miljonus tonnu naftas produktu, kas ir par 8,7% mazāk nekā 2011.gada pirmajā ceturksnī. Pasažieru pārvadājumi ar sabiedrisko transportu 2012.gada pirmajā ceturksnī ir samazinājušies par 2,5%, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni.

Ar dzelzceļa transportu pirmajā ceturksnī pārvadāja 4,4 miljoni pasažieru, kas ir par 1,3% mazāk nekā 2011.gada pirmajā ceturksnī. Iekšzemē pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 1,5%, savukārt starptautiskajos pārvadājumos (galvenokārt starp Latviju un Krieviju) pieauga par 8,8%. Vidējais pasažieru pārvadājuma attālums pieauga par 2,9%. Ar regulāras satiksmes autobusiem 2012.gada pirmajā ceturksnī pārvadāja 28,9 miljonus pasažieru - par 2,5% mazāk nekā iepriekšējā gada janvārī–martā. Lielākā daļa (99,7%) no ar regulāras satiksmes autobusiem pārvadāto pasažieru skaita tika pārvadāti iekšzemē. Pārvadāto pasažieru skaits iekšzemē samazinājās par 2,5%, bet starptautiskajos pārvadājumos pieauga par 4,7%. Savukārt ar pilsētu elektrisko transportu 2012.gada pirmajā ceturksnī pārvadāja 21,9 miljonus pasažieru, kas ir par 2,8% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 1,7%, bet ar tramvajiem – saruka par 3,9%.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.