Nozares jaunumi

Liepājas ostā palielinās kravu apgrozījums

OstaMaijā Liepājas ostā pārkrautas 660 022,19 tonnas, kas ir par 67,1 procentiem vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš. Piecos mēnešos pieaugums ir 50,3 procenti.

Kā informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, maijā lielākā ostas stividorkompānija LSEZ AS "Liepājas osta LM" uzstādījusi jaunu rekordu – viena mēneša laikā pārkraujot vairāk kā 300 000 tonnas, kas ir nebijis gadījums ostas vēsturē. Arī šā gada piecos mēnešos kopumā vērojams stabils kravu apgrozījuma pieaugums par 50,3 % salīdzinot ar 2011. gadu.

Kravu apgrozījuma pieaugumu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš skaidro ar situāciju graudaugu tirgū, ostas un kompāniju mērķtiecīgu attīstību, kravu dažādību un jaunu kravu piesaisti. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš: "Kravu apgrozījuma pieaugums parāda rezultātus, ko dod vienota ostas uzņēmumu un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes līdzdalība gan starptautiskajos transporta un loģistika forumos, gan sarunās ar kravu īpašniekiem un piegādātājiem. Kravu īpašnieki atzinīgi vērtē Liepājas ostas pakalpojumus, elastīgu un draudzīgu pieeju un cenu politika, kas nodrošina ātru un kvalitatīvu kravu apstrādi.

Savukārt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde plāno investīciju piesaisti dzelzceļa infrastruktūras attīstībai, lai veiksmīgi osta varētu strādāt arī nākamajos gados." Maijā Liepājas ostā joprojām dominēja beramkravas – 333,8 tūkst. tonnu, ko veidoja labība un labības produkti, celtniecības materiāli, ogles un koksnes šķelda. Maijā beramkravas veidoja 50,6 procentus no kopējā kravu apgrozījuma Liepājas ostā. Šā gada pirmajos piecos mēnešos Liepājas ostā pārkrautas 2 923 313,84 tonnas, kas ir par 50,3 % vairāk nekā 2011. gadā. Lielākais kravu apgrozījuma pieaugums ir beramkravu segmentā – par 98,3% un tās veido 52% no visām kravām.

Avots: www.irliepaja.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv