Nozares jaunumi

Rīgas osta saglabā pieaugošu dinamiku

KravaŠā gada pirmajos piecos mēnešos Rīgas ostā pārkrauts par 11,6 % kravu vairāk kā iepriekšējā gada atbilstīgajā atskaites periodā. Kopumā šogad Rīgā apstrādāts 15,72 miljoni tonnu kravu.

Tradicionāli lielākais pieaugums vērojams beramkravu segmentā - +17,3%. Absolūts līderis šajā segmentā ir ogļu kravas, kuru apjoms šogad sasniedz jau gandrīz 6,5 miljonus tonnu, kas ir par 19,6% vairāk nekā pērn šajā laika posmā. Par 10,5% palielinājušies koksnes šķeldas pārvadājumi. Jāatzīmē, ka koksnes šķelda ieņem arvien būtiskāku vietu beramkravu pārvadājumu jomā, sasniedzot 461 tūkstoti tonnu šā gada piecos mēnešos. Palielinās arī koksnes granulu kravas – pārkrauts 264 tūkstoši tonnu. Pieaug arī labības produktu pārvadājumi, sasniedzot 297 tūkstošus tonnu, kas ir par 47% vairāk nekā 2011.gada piecos mēnešos.

Samazinājums vērojams minerālmēslu pārvadājumos: - 16,3%. Negatīva dinamika ir arī rūdas, kūdras, celtniecības materiālu un ferokausējumu kravu grupās. Taču minētās kravu grupas neieņem būtisku vietu kopējā ostas kravu pārvadājumu sortimentā, tāpēc uz kopējā apjoma pieauguma fona atstāj pavisam nelielu iespaidu. Ģenerālkravu segmenta pieaugums sastāda 5,9% attiecībā pret 2011.gada pirmajiem pieciem mēnešiem. Šajā segmentā vislielāko apjomu sastāda konteinerizētās kravas, kas sastāda 1,51 miljonu tonnu no kopumā šajā segmentā apstrādātajām 2,76 miljoniem tonnu. Konteinerizēto kravu pārvadājumu pieaugums attiecībā pret iepriekšējā gada atbilstošo periodu, ir 25,7%. Par 10% palielinājušies Roll on/roll of kravu pārvadājumi, sasniedzot 241 tūkstoti tonnu.

Pieauguši arī dažādu metālu, mašīnu un iekārtu, kā arī zivju produkcijas pārvadājumi. Vienlaikus samazinājušies kokmateriālu un pārtikas pārvadājumi. Lielais konteinerizēto kravu pārvadājumi pieaugums kompensē citu kravu grupu samazinājumu. Lejamkravu segmentā vislielāko īpatsvaru sastāda naftas produkti, kuri apjoms šogad piecos mēnešos ir par 3,2% lielāks nekā pagājušā gada atskaites periodā. Kopumā lejamkravu segmentā šogad Rīgas ostā pārkauts 3,78 miljoni tonnu, no tiem 3,77 miljoni tonnu naftas produktu. Turpina palielināties arī jūras pasažieru skaits – Rīgas ostā šogad apkalpoti jau 283 403 pasažieri, kas ir par 8,8% vairāk nekā iepriekšējā gada piecos mēnešos. No tiem 14 938 pasažieri Rīgā ieradušies ar kruīzu kuģiem. Tas ir par 75,5% vairāk iepretim 2011.gada kruīzu pasažieru skaitam, kad no kruīza kuģiem Rīgas ostā tika pakalpoti 8 510 pasažieri.

Avots: www.rop.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

 

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv