Nozares jaunumi

Lai iebrauktu Pļaviņās, kravas mašīnām būs jāmaksā pieci lati

Transports
Transports
Pļaviņu pilsētas pašvaldība nolēmusi iegūt naudu ceļu remontam, nosakot piecu latu maksu par atļaujas izsniegšanu iebraukt pilsētā kravas automašīnām.

Kā zināms, Pļaviņas atrodas intensīvas satiksmes krustpunktā, ko izmanto kravu pārvadātāji, kas dodas uz Krieviju un Baltkrieviju. Līdz ar milzīgo transporta plūsmu ceļi pilsētā tiek būtiski bojāti, liekot pašvaldībai meklēt jaunus remontdarbiem nepieciešamo finanšu iegūšanas veidus. Plānots, ka atļauja iebraukt pilsētā tiks izsniegta uz vienu mēnesi un maksās piecus latus katrai tehnikas vienībai neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Iepriekš šādas atļaujas tika izsniegtas bez maksas, bet tagad pašvaldībā nolemts iekasēt naudu, lai daļēji kompensētu kravas automašīnu plūsmas radītās sekas infrastruktūrā.

„Pilsētas ceļi nav paredzēti kravas mašīnām, ceļa apmales lūzt un plaisā, vēl vairāk apgrūtinot pārvietošanos,” portālam nra skaidroja Gunta Žilde, Pļaviņu Novada Domes priekšsēdētāja. Kā arī, sakarā ar bojātajām ielām, Pļaviņu pilsētā uzsākti remontdarbi, kurus vēl vairāk apgrūtina kravu automašīnu plūsma caur pilsētu, norāda Žilde. Pļaviņu Novada dome ir apsvērusi vairākus risinājumus, arī centusies ieviest tranzītu, tomēr atbilde no Satiksmes ministrijas vienmēr ir bijusi noraidoša, pamatojot to ar apvedceļa esamību. Lai gan, iebraucot pilsētā, ir uzstādīta zīme, ka kravas mašīnām iebraukt aizliegts, tās turpina izvēlēties sev izdevīgāko ceļu cauri Pļaviņām tā vietā, lai izmantotu apvedceļu. Rezultātā bija nepieciešams lemt par piecu latu summas piemērošanu, informē Gunta Žilde, apgalvojot arī to, ka iespējams šādā veidā kravas auto skaits uz Pļaviņu ceļiem samazināsies, tādējādi, mazinot risku jauniem ceļu bojājumiem.

To vai kravu mašīnu šoferi ir iegādājušies atļaujas, uzraudzīs valsts un pašvaldības policija. „Kravu automašīnu skaits un pilsēta nav tik liela, lai to nevarētu izkontrolēt,” skaidro Gunta Žilde. Sods nemaksātājiem tiks saskaņots ar likumu, kas paredz kāda summa jāmaksā tad, ja autovadītājs neievēro zīmi iebraukt aizliegts. Iedzīvotāji nav vērsušies domē ar sūdzībām par kravu mašīnu plūsmu cauri pilsētai. Šāds lēmums domē tapis saistībā ar apjomīgajiem remontdarbiem Pļaviņās. Remontdarbi notiek pie dzelzceļa, tāpat būvēs dambi, īstenos ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projektu un vairākus citus darbus, kas ievērojami palielina kravas automašīnu skaitu, tādējādi arī kravas mašīnām, kuras nogādā ceļu remontam nepieciešamos materiālus, būs jamaksā nodeva. Par atļaujām iekasētos līdzekļus pašvaldība plāno izlietot ceļu sakārtošanai un uzturēšanai, informē Pļaviņu Dome. Šāds lēmums Pļaviņu Novada domē stājās spēkā 24. maijā, visiem klātesošajiem deputātiem vienbalsīgi balsojot "par".

Avots: www.nra.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.