Nozares jaunumi

Lietuvas transporta uzņēmumi: Rail Baltica veicinās intermodālo kravu pārvadājumus

RB RAIL AS, centrālā Rail Baltica projekta koordinatora Baltijas valstīs, pārstāvji tikās ar Lietuvas biznesa kopienu, lai uzklausītu to ekspektācijas un diskutētu par Rail Baltica sniegtajiem ieguvumiem. Tikšanās dalībnieku vidū bija Girteka, Balti Logistika un Lietuvas Uzņēmēju konfederācijas vadītāji.

“Mums ir svarīgi, ka uzņēmēji uz projektu raugās ne tikai no savas perspektīvas, bet apzinās arī tā reģionālo nozīmību. Vēlamies noskaidrot to gaidas un vajadzības, lai projekts kļūtu par veiksmīgu katalizatoru Baltijas valstu ekonomiku attīstībai” teica Baiba Anda Rubesa, RB RAIL AS valdes priekšsēdētāja un izpilddirektore.

Kā norādīja B. Rubesa, Lietuva būs vislielākā ieguvēja no kravu pārvadājumiem. Jaunā dzelzceļa līnija ļaus arī uzņēmējiem samazināt oglekļa emisijas apjomu un veicinās iespēju sniegt no laika apstākļu un sastrēgumu ietekmes neatkarīgus pakalpojumus,. Tāpat krasi samazinoties ceļā pavadītajam laikam starp Baltijas valstu galvaspilsētām, mainīsies arī to ekonomikas dinamika.
Vienlaikus Lietuvas transporta un loģistikas sektora pārstāvji atzina, ka jau tagad eksperimentē ar intermodālitātes sniegtajām iespējām kravu pārvadāšanai. Tas ļauj uzņēmējiem samazināt oglekļa emisijas daudzumu, kas šobrīd ir uzstādījums no lielākajām starptautiskajām korporācijām. Tāpat tas palīdzēs mazināt kravas automašīnu vadītāju trūkumu. Piemēram, ja kravas konteiners veic 1000 km garu ceļu, izmantojot dzelzceļu, tad nepieciešamais kravas mašīnu skaits pārvadājumiem samazinātos uz pusi. Kad tiks realizēts Rail Baltica projekts, uzņēmēji paredz šādas prakses pielietošanu arī Baltijas valstīs.

“Mūsdienās savstarpējo konkurenci ietekmē daudzi dažādi faktori, tai skaitā arī atbildība par vidi un “zaļā domāšana”. Šajā nozarē mēs aktīvi meklējam iespējas samazināt CO2 emisiju un mūsu atstāto ietekmi uz vidi, tādējādi kravu pārvadātāju novirzīšana uz dzelzceļu ir ne vien loģisks solis mūsu uzņēmējdarbības attīstībā, bet arī mūsu klientu vēlme,” teica Larisa Senkevičiene (Larisa Senkevičienė), Girteka Intermodālā transporta projektu menedžere.

Gražina Tarvudiene (Gražina Tarvydienė), Lietuvas Uzņēmēju konfederācijas Enerģijas, infrastruktūras un vides departamenta vadītāja piebilda, ka viņu biedri ir ieinteresēti Rail Baltica un ar nepacietību gaida, lai kļūt par daļu no projekta attīstības.

“Mēs novērtējam, ka Rail Baltica attīstītāji ir atvērti dialogam ar biznesa kopienu. Projekta panākumi ir atkarīgi no sabiedrības atbalsta, tiešas vietējo uzņēmēju iesaistes produktu un pakalpojumu sniegšanā katrā Rail Baltica attīstības posmā, un no tā, kā uzņēmēji spēs plānot savu paplašināšanos līdz ar ātrgaitas dzelzceļa izveidi, ” norāda G.Tarvudiene.

Avots: http://www.railbaltica.org/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.