Nozares jaunumi

Krievija cer, ka ES atbalstīs dzelzceļa Ventspils-Rīga-Maskava modernizāciju

Dzelzceļš
Dzelzceļš
Eiropas Savienība (ES) jau ir apstiprinājusi atbalstu infrastruktūras modernizācijas projektam Krievu salā Rīgas ostā un Krievija cer, ka būs atbalsts arī dzelzceļa līnijas Ventspils-Rīga-Maskava modernizācijai, šodien diskusijā par Latvijas konteineru tranzīta attīstības potenciālu sacīja Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

"Kravu pārvadājumi pa dzelzceļa līniju Rīga-Maskava katru gadu pieaug aptuveni par 20% un tuvojas savai maksimālajai caurlaides spējai. Gan Krievijas dzelzceļš, gan "Latvijas Dzelzceļš" ir ieinteresēti šīs līnijas modernizācijā un elektrifikācijā, tāpēc ļoti ceram arī uz ES atbalstu," sacīja Vešņakovs. Viņš norādīja, ka 1520 milimetru sliežu ceļi ir visas Eiropas mantojums un mantojums ir jāattīsta, jo tas dod dividendes visiem.

"Kravu pārvadājumu konteinerizācija un to pārvadāšana pa dzelzceļu var atrisināt automašīnu rindu problēmu robežkontroles punktos, un tas ir ne tikai Latvijas un Krievijas interesēs, bet arī visas ES interesēs, jo sadarbības rezultātā radīsies labāki apstākļi konteineru pārvadājumiem," teica Vešņakovs. Vēstnieks piebilda, ka pēdējos divos gados Latvijas un Krievijas savstarpējā ārējā tirdzniecība aug par 20% līdz 25% gadā un, ja pērn tās apjoms bija astoņi miljardi ASV dolāru (4,4 miljardi latu), tad šogad tas var sasniegt deviņus miljardus ASV dolāru (4,95 miljardus latu).

Avots: www.puaro.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.