Nozares jaunumi

Autopārvadātāji attīsta jaunus maršrutus Centrālāzijas virzienā

Kravu pārvadājumiLatvijas autopārvadātāji aktīvi attīsta jaunus maršrutus austrumu virzienā, īpaši tie pieauguši Centrālāzijas valstu virzienā - uz Kazahstānu, Uzbekistānu un Afganistānu. Savukārt Krievijas virzienā autopārvadātāji brauc mazāk, intervijā biznesa portālam «Nozare» norāda Latvijas starptautisko autopārvadātāju asociācijas «Latvijas Auto» prezidents Valdis Trēziņš.

Pārvadājumu apjomi Centrālāzijas virzienā esot pieauguši vismaz divas reizes, bet uz Uzbekistānu un Afganistānu pat vēl vairāk. «Šie virzieni ir interesanti, un pārvadātāji tos attīsta, un te arī redzam perspektīvu,» uzsver Trēziņš. Viņš arī norāda, ka vienlaikus Latvijas autopārvadātāju aktivitātes uz Krieviju ir samazinājušās un tempi ir nedaudz mazāki. Viens no argumentiem - Krievijā bija vēlēšanu gads un tika veidota jauna valdība, un klienti ir kļuvuši piesardzīgāki.

Tāpat Krievijā ir pastiprināta autopārvadātāju kontrole un likumdošanā paredzēts piemērot lielākus sodus. «Ir milzīga neziņa. Aprīlī tika pieņemti attiecīgie noteikumi, kas paredz stingrāku kontroli un augstākus sodus Krievijā. Ar 4.maiju tie stājās spēkā, tomēr pilnā apmērā paredzēts, ka tie stāsies spēkā ar 2.jūliju. Autopārvadātāji baidās arī patlaban, ka varētu tikt pielietotas sankcijas. Pārmaiņas varētu būt jūlija sākumā. Ja būs tā, kā Krievijas puse baida, tad jūlija sākumā būs problēmas,» skaidro Trēziņš.

Patlaban no Krievijas puses detalizēta informācija neesot sniegta, lai gan satiksmes ministrs Aivis Ronis jau aprīļa sākumā Krievijas pusei esot nosūtījis vēstuli, kurā lūdza skaidrojumu, kāda būs kontroles kārtība un uz ko jāgatavojas. Ja nebūs problēmas ar Krieviju, kravu pārvadājumu apjomi šogad varētu pieaugt par 10 - 15%, salīdzinot ar pērno gadu, lēš Trēziņš. Kā ziņots, šī gada pirmajā ceturksnī starptautiskie kravu pārvadājumi pieauga par aptuveni 8% jeb par 200 000 tonnu. Pērn pieaugums bija 30%.

Avots: www.apollo.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv